Kino

Dyskusyjne Koło Filmowe "Benshi" w czerwcu

Dodano: 25 maja 2017, 12:31
Autor: Damian Drabik

(fot. kadr z filmu)

Angażująca "Wenus w futrze" Romana Polańskiego, oscarowy "Pokój", błyskotliwe "Dobrze się kłamie w miłym towarzystwie" - to niektóre z propozycji Dyskusyjnego Koła Filmowego "Benshi" na czerwiec. Tematem najbliższych spotkań będzie "Wnętrze".

Siedmioro długoletnich przyjaciół spotyka się na kolacji. Dla urozmaicenia wieczoru rozpoczynają zabawę polegającą na dzieleniu się między sobą treścią każdego SMS-a, e-maila lub rozmowy telefonicznej, jakie otrzymują w trakcie spotkania. Tak rozpoczyna się film "Dobrze się kłamie w miłym towarzystwie" Paolo Genovese, który będzie można zobaczyć w poniedziałek, 5 czerwca.

Drugie spotkanie będzie miało miejsce we wtorek, 13 czerwca. Zaprezentowany zostanie wtedy znakomity film Lenny'ego Abrahamsona - "Pokój". Ta nagrodzona Oscarem produkcja opowiada dramatyczną historię pięcioletniego Jacka i jego mamy, którzy są więzieni w niewielkim pomieszczeniu. Chłopiec nie zdaje sobie sprawy, że istnieje świat na zewnątrz. Rola w tym filmie przyniosła młodej aktorce Brie Larson szereg prestiżowych nagród.

Z kolei 20 czerwca będziemy mieli okazję obejrzeć "Metodę" Marcelo Pineyro. Reżyser pokazuje grupę rywalizujących ze sobą kandydatów na pracowników firmy. Poddani serii dehumanizujących testów, wymyślonych przez departament zasobów ludzkich korporacji, walczą ze sobą popadając w paranoję podejrzliwości, lęku i zdrady.

Na zakończenie czerwcowego cyklu odbędzie się projekcja jednego z ostatnich filmów Romana Polańskiego - "Wenus w futrze", ekranizacji sztuki Davida Ivesa na podstawie kontrowersyjnej powieści Leopolda von Sacher-Masocha. Tuż przed końcem przesłuchań do nowej sztuki w teatrze zjawia się Vanda. Wydaje się bezczelna, niewychowana, zdesperowana i nieprzygotowana. Gdy Thomas niechętnie zgadza się dać jej szansę, aktorka przechodzi oszałamiającą metamorfozę. Seans w poniedziałek, 26 czerwca.

Wszystkie projekcje odbywają się w Centrum Kultury w Lublinie (ul. Peowiaków 12) o godz. 18. Wstęp na poszczególne seanse jest wolny, obowiązują jednak bezpłatne wejściówki do odebrania w kasie CK. Spotkania poprowadzą Joanna Gładysz i Krystian Drozd.

***

Sprawdź co dzieje się w Lublinie. Pobierz aplikację CO GDZIE KIEDY ze sklepu Google Play.

(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna