Kino

Europejski Festiwal Filmowy "Integracja Ty i ja”

  Edytuj ten wpis
Dodano: 26 sierpnia 2013, 17:55
Autor: red

 (mat. dystrybutora)
(mat. dystrybutora)

4 i 5 września w kinie Bajka będzie można zobaczyć filmy w ramach 10 Europejskiego Festiwalu Filmowego "Integracja Ty i ja”. Projekcje są gratis.

Europejski Festiwal Filmowy "Integracja Ty i Ja” z roku na rok gromadzi coraz więcej widzów i sympatyków. Jego głównym celem jest integracja środowisk osób niepełnosprawnych ze społeczeństwem poprzez prezentację filmów o tematyce, problemach i życiu osób niepełnosprawnych.

– W latach 2003–2011 zaprezentowaliśmy blisko 300 filmów fabularnych, dokumentalnych i amatorskich z całego świata, których bohaterami są osoby niepełnosprawne – chwalą się organizatorzy koszalińskiej imprezy, której odprysk zobaczymy w Lublinie.

W środę (4 września): fabularny film "Mika” Joanny Wilczewskiej. To polski przewrotny prequel komedii romantycznej, czyli co się dzieje zanim Ona poznaje Jego. O ile w ogóle do jakiegokolwiek spotkania dojdzie, bo nic w tej historii nie jest oczywiste i nic nie dzieje się zgodnie ze schematem gatunku;

"Portret z pamięci” Marcina Bortkiewicza, fabułę - studium rodziny opiekującej się chorą na Alzheimera Babcią;

"Życie stylem dowolnym”, dokument Adama Palenty w czasie którego oko kamery przygląda się zawodnikom startującym w Mistrzostwach Świata Osób Niepełnosprawnych w pływaniu; francuski film fabularny "Glina” Michaëla Guerraza, który opowiada historię Alexa, pozującego niewidomej rzeźbiarce i amerykańska fabuła "Lucy”. Libby Blood opowiada historię z 1939 roku o autystycznej 11-letniej dziewczynce.

W czwartek (5 września) zobaczymy: "Zakazać bomb” Ildikó Hámos-Sohlo z Laosu, który opowiada osobach, które ucierpiały w wyniku wybuchu bomb kasetowych. Teraz walczą o powszechny zakaz ich użycia;

"Gwiezdny pył” Vladimira Perovića, serbski dokument o obłożnie chorym chłopcu;

"Inny film” Brygidy Frosztęga-Kmiecik, dokument którego inspiracją stały się warsztaty filmoterapii dla niepełnosprawnych, prowadzone przez Gliwicki Klub Filmowy “Wrota”.

Seanse każdego dnia zaczynają się o godz. 12 i niektóre z prezentowanych filmów będą pokazywane z audiodeskrypcją.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
ROBERT
(1) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

ROBERT
ROBERT (27 sierpnia 2013 o 14:35) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

CHĘTNIĘ SIĘ ZINTEGRUJĘ Z TĄ KOLEŻANKĄ Z PRAWEJ STRONY ZDJĘCIA.KAŻDA FORMA INTEGRACJI MILE WIDZIANA. :wub:

Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (1)

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna