Kino

„Excentrycy, czyli po słonecznej stronie ulicy” w Teatrze Starym

Dodano: 22 lutego 2016, 07:04
Autor: Damian Drabik

"Excentrycy, czyli po drugiej stronie ulicy"
"Excentrycy, czyli po drugiej stronie ulicy"

Teatr Stary zaprasza na kolejny seans filmowy. W poniedziałek, 22 lutego, o godz. 18 zobaczymy doceniony film Janusza Majewskiego „Excentrycy, czyli po słonecznej stronie ulicy”.

"Excentrycy" to niezwykła historia jazzmana (Maciej Stuhr), który u schyłku lat 50-tych XX wieku powraca z Anglii do Polski. Wraz z grupą ekscentrycznych muzyków zakłada swingowy big-band. Gwiazdą zespołu zostaje Modesta (Natalia Rybicka), wspólnie odnoszą wielki sukces. Muzyk szybko traci głowę dla uwodzicielskiej 
i tajemniczej femme fatale. Wkrótce zaczyna ich łączyć gorący romans. Jako "Król 
i Królowa swingu" ruszają w trasę koncertową po Polsce, a ich życie zaczyna przypominać hollywoodzki film. Czy uczucie okaże się prawdziwe?

Dużo znakomitego jazzu, intryga kryminalna, ciepło i gorycz, humor i kaprysy historii. Oraz znakomici aktorzy w pierwszo- i drugoplanowych rolach, i wybitna kreacja Soni Bohosiewicz – czyli mistrz Janusz Majewski w formie – pisze Magda Sendecka, kuratorka programu filmowego w Teatrze Starym.

Film otrzymał Srebrne Lwy za drugoplanową rolę męską dla Wojciecha Pszoniaka podczas ubiegłorocznego festiwalu filmowego w Gdyni oraz Złotego Kangura australijskich dystrybutorów dla producenta Włodzimierza Niderhausa.

Przed projekcją pokaz filmu krótkometrażowego: „Laska” / reż. Michał Socha / Polska 2008 / 5'. Po seansie odbędzie się spotkanie z reżyserem filmu Januszem Majewskim. Bilety kosztują 8/10 zł.

„Excentrycy, czyli po słonecznej stronie ulicy”

Polska 2015 / 112 '

reżyseria: Janusz Majewski

scenariusz: Włodzimierz Kowalewski, Janusz Majewski wg powieści Włodzimierza Kowalewskiego

zdjęcia: Adam Bajerski

muzyka: Wojciech Karolak

występują: Maciej Stuhr, Sonia Bohosiewicz, Natalia Rybicka, Anna Dymna, Wojciech Pszoniak, Wiktor Zborowski, Marian Dziędziel, Adam Ferency, Władysław Kowalski, Magdalena Zawadzka

Czytaj więcej o: Teatr Stary
Gość
(1) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (22 lutego 2016 o 11:25) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
po co utrzymywać działy kultury w świetnych lubelskich redakcjach, skoro o tak ważnych i ciekawych wydarzeniach dowiadujemy się w dzień wydarzenia, kiedy już dawno nie ma biletów. Państwo redaktorzy na pewno będą, bo dostali wejściówki... nieporozumienie.
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (1)

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna