Kino

Festiwal Filmów Jednominutowych w Centrum Kultury

Dodano: 13 grudnia 2015, 14:47
Autor: Damian Drabik

fot. materiały promocyjne
fot. materiały promocyjne

Centrum Kultury w Lublinie zaprasza na prezentację filmów biorących udział w tegorocznej edycji Festiwalu Filmów Jednominutowych. Pokaz odbędzie się w poniedziałek, 14 grudnia, o godz. 18.

Już od 10 lat w Gdańsku organizowany jest Festiwal Filmów Jednominutowych, w czasie którego swoje dokonania prezentują zarówno amatorzy, jak i profesjonaliści. Jedyną zasadą i wymogiem festiwalu jest stworzenie filmu trwającego dokładnie 60 sekund.

Pokaz zawiera 45 filmów zebranych w 3 kategoriach: fabuła, forma oraz mini-dokument. Podczas seansu zobaczymy produkcje nagrodzone i wyróżnione w dziesiątej edycji festiwalu, który zakończył się 20 września 2015 roku. W tej edycji zwyciężył film Wstęp do scenopisarstwa autorstwa Artura Petza, Adama Krawczuka i Ady Krawczuk.

Zamknięcie wizji artystycznej w jednej minucie to nie lada wyzwanie, wymagające niezwykłej dyscypliny i kreatywności. Przygoda z filmami jednominutowymi jest jak wizyta w wesołym miasteczku – rosnące tempo wydarzeń i mnóstwo emocji o różnorodnym zabarwieniu – piszą organizatorzy.

Wstęp na wydarzenie jest wolny.

(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna