Kino

Festiwal Winter Is My Love w Lublinie

  Edytuj ten wpis
Dodano: 10 listopada 2010, 12:50

W sobotę 13 listopada bez względu na pogodę będzie śnieżnie i wyczynowo. W Teatrze Andersena zobaczymy cztery filmy snowboardowy. To trzecia odsłona festiwalu Winter Is My Love.

Winter Is My Love promuje snowboard, zimową kinematografię i kreatywność. Animuje i wspiera lokalne środowiska snowboardowe i narciarskie.

– Wyświetlamy filmy, które definiują dzisiejszy snowboarding i filmowanie akcji. To kino, które trafia zarówno do jeżdżących jak i tych, którzy w górach byli dawno – zachęcają organizatorzy sobotniej imprezy.

Początek projekcji w Teatrze im.H.Ch.Andersena (ul. Dominikańska 1) o godz. 18. Przewidywane zakończenie imprezy, która będzie się składała z filmów i rozdawania snowbordowych upominków – około godz. 21.30.

Bilety w kasie Teatru Andersena w przedsprzedaży 20 zł, w dniu imprezy 25 zł.

Program
Alterna - HELLO WORLD (31 min)
Isenseven - DON'T PANIC (44 min)
Blickinsfreie - AT EQUILIBRIUM (33 min)
Pirate Movie Production - HOOKED (42 min)

O filmach
DON'T PANIC - Isenseven
(Niemcy) 2010
DON'T PANIC powstawał w europejskich resortach, kalifornijskich parkach, zaśnieżonych niemieckich i skandynawskich metropoliach, rosyjskich gettach i w różnych innych: inspirujących, zwariowanych, pięknych, brzydkich, zwykłych i niecodziennych miejscach. Spotkasz w nim nowe postacie oraz tych riderów, których najbardziej lubisz oglądać.
Isenseven mają topowych riderów, wyjątkowe pomysły na ujęcia, perfekcyjną postprodukcję, wrażliwość na piękno i do tego potrafią te składowe idealnie wyważyć. Ich filmy są jak kolorowa impreza, na której nie masz czasu się nudzić, bo z każdej strony atakują cię nowe bodźce.
Dodaj do tego świetną muzykę, która jest czymś więcej niż tylko ilustrującym tłem i doświadczaj snowboardu w postaci potężnych tricków, błyskających świateł, jaskrawych kolorów, całej masy snowboardowych osobistości, okularów laservogel i wszystkiego, co tylko może służyć podsyceniu zajawki.
Nową snowboardową dekadę otwierają znane twarze: Fredrik Evensen, Christophe Schmidt, Ludwig Lejkner, Fips & Tobi Strauss, Alex Tank, Tom Klocker, Marco Smolla. Przygotuj się również na nowe twarze w ekipie: Colina Freia & Davida Bertschingera Karga ze Szwajcarii, austriacką piłkarską maszynę- Benny'ego Wetschera, norweskiego wikinga- Sindre Iversena, włoskiego supermodela- Simona Grubera, szkockiego baravehearta- Gary'ego Greenshieldsa oraz norweskiego superdziecko- Gjermunda Bratena.

AT EQUILIBRIUM - Rene Eckert/Blickinsfreie
(Niemcy) 2010
Od czterech lat niemiecki twórca Rene Eckert przemierza zimą wschodnią Europę w poszukiwaniu wyjątkowych historii, dokumentujących fenomen snowboardu. Fascynują go lokalni herosi, którzy pomimo braku profesjonalnego zaplecza i wsparcia sponsorów, decydują się na poświęcenie znacznego wycinka swojego życia górom i desce.
Ich wybory nie są dyktowane chłodną kalkulacją, nie wpisują się w koncepcje sportowych karier czy biznes planów, przewidzianych na lata. Są spontaniczne, często irracjonalne, dyktowane potrzebą serca. Filmy Blickinsfreie, mimo iż całkowicie różne od dominującego dziś w snowboardowej kinematografii trendu, cieszą się ogromnym zainteresowaniem i sympatią widzów w całej Europie. Opowiadają o nas: skromnych, anonimowych, zwykłych-niezwykłych. Opowiadają o marzeniach, lękach, radości, przeciwnościach losu. I o miłości do snowboardu.
Film dokumentuje wyprawę do Bułgarii i skupia się na ludziach, którzy kreują snowboardową historię tego miejsca. W podróż do Bułgarii Rene wyruszył w towarzystwie zaprzyjaźnionych pro- riderów z siedmiu europejskich krajów. Zobaczysz w nim więc duże nazwiska i perfekcyjnie wylądowane, trudne tricki. Ale to śnieg jest przyczyną tego obrazu. Śnieg i związane z nim poczucie równowagi. Dlatego zobaczysz też, szerzej nieznaną, bułgarską scenę snowboardową i snowboardowe abecadło.
Powstał przy wsparciu polskiego brandu, Contract Snowboards. Wystepują w nim między innymi: Gigi Ruf, Marc Swoboda, Darek Bergman, Dany Larsen, Thomas Franc oraz Polacy: Michał Ligocki i Jakub Honcz.

HOOKED - Pirate Movie Production
(Austria) 2010
To jedenasty film w dorobku słynnej austriackiej ekipy, od początku wiernej analogowemu traktowaniu zimowej kinematografii. Taśma filmowa i manualna kreatywność to coś, co wyróżnia ich warsztat w natłoku mniej lub bardziej amatorskich produkcji video, zalewających dzisiejszy Internet.
Od jedenastu lat, najlepsi riderzy Europy jednoczą się pod wspólną banderą i przemierzają kontynenty, by plądrować najciekawsze snowboardowe miejscówki. Każdy z nich ma swój styl. Gdy się spotykają, rozdają karty: efekty tych wypraw, to najbardziej pożądane filmowe produkcje.
W filmie wystepują: Halldor Helgason, Marco Feichtner, Gigi Rüf, Danny Larsen, Björn Hartweger, Hans Ahlund, Arthur Longo, Kalle Ohlson, Sani Alibabic, Teo Konttinen, Tyler Chorlton, Juuso Laivisto, Stephan Maurer, Stian Solberg, Gulli Gudmundsson, Erik Botner, Gerome Mathieu, Eiki Helgason, Elias Elhardt i inni.

Opisy filmów za www.winterismylove.pl
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
a.
....
(2) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

a.
a. (12 listopada 2010 o 01:28) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Mylisz się, do tego będąc jełopem i prostakiem
a.
Rozwiń
....
.... (11 listopada 2010 o 18:55) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
A kogo to gówno obchodzi? Równie dobrze, można zrobić międzynarodowy festiwal wywożenia szamba. Równie efektowny.
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (2)

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna