Kino

Film: "Lo i stało się" i "W drodze do Jah" w CSK

Dodano: 30 sierpnia 2016, 21:31
Autor: Damian Drabik

fot. kadr z filmu "Lo i stało się. Zaduma nad światem w sieci"
fot. kadr z filmu "Lo i stało się. Zaduma nad światem w sieci"

Centrum Spotkania Kultur zaprasza na kolejne filmowe projekcje w ramach cyklu "Spotkania z filmem". W najbliższy weekend: 2 i 3 września, zobaczymy filmy "Lo i stało się. Zaduma nad światem" Wernera Herzoga oraz "W drodze do Jah" Noela Dernescha i Moritza Springera.

"Lo i stało się" to film dokumentalny, w którym Werner Herzog zastanawia się nad wpływem Internetu oraz robotyki na życie ludzkie. Reżyser rozmawia nie tylko z naukowcami i specjalistami do spraw Internetu, sztucznej inteligencji i robotyki, ale również z hakerami oraz osobami próbującymi wyjść z uzależnienia od Internetu. Zadaje wiele istotnych pytań dotyczących człowieka i relacji międzyludzkich w świecie, który będzie zdominowany przez zaawansowane technologie. Produkcję zobaczymy w piątek o godz. 18.30.

Z kolei w sobotę o godz. 17.30 będzie można obejrzeć film "W drodze do Jah". Dokumentalny film muzyczny przybliża kulturę Jamajki oraz opisuje muzykę reggae z perspektywy dwóch znakomitych artystów pochodzących z Europy – Gentlemana oraz Alborosie, którzy podróżując po Jamajce, pragnęli odnaleźć sens w swoim życiu. Poza optymistyczną wizją karaibskiej wyspy, film ukazuje również jej twarde realia. Pokaz filmu poprzedzony będzie prelekcją Mirosława „Makena” Dzięciołowskiego pt. „Polskie reggae na Jamajce”.

Bilety na filmy, dostępne do zakupu w kasie CSK, kosztują 10 zł.

(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna