Kino

Filmowy maj w Centrum Kultury

  Edytuj ten wpis
Dodano: 15 maja 2014, 09:45

Z cyklu "Kino za rogiem" i "Kino smakuje" projekcje filmowe za 2 i 5 zł. Sala Kinowa Centrum Kultury, ul. Peowiaków 12.

15.05.2014 godz. 18:00
Blue Jasmine, USA 2013
reżyseria: Woody Allen, scenariusz: Woody Allen, zdjęcia: Javier Aguirresarobe, obsada: Cate Blanchett, Sally Hawkins, Alec Baldwin, Bobby Cannavale

Jasmine to piękna, elegancka kobieta przywykła do luksusowej egzystencji u boku męża biznesmena. Jej świat wyznaczają przyjęcia dla socjety, zakupy w butikach topowych projektantów i kolacje w najdroższych restauracjach Nowego Jorku. Wszystko zmienia się, gdy mąż zostaje aresztowany pod zarzutem malwersacji: majątek przepada, biżuterię i domy trzeba sprzedać na długi, a żeby przeżyć, trzeba się zabrać do jakiejś pracy - albo… pojechać do ubogiej siostry w San Francisco i spróbować ułożyć wszystko na nowo. Najlepiej u boku kolejnego bogatego męża.
Oscarowa kreacja Kate Blanchett w roli egotycznej neurotyczki i mitomanki.
Sala Kinowa
Bilety: 5 zł

21.05.2014 godz. 18:00
Hello! How are you?, Hiszpania, Rumunia, Włochy 2010
reżyseria: Alexandru Maftei, scenariusz: Lia Bugnar, zdjęcia: Radu Aldea, muzyka: Dragos Alexandru, obsada: Dana Voicu, Ionel Mihailescu, Paul Diaconescu, Ana Popescu

„Hello! How are you?” to słodko-gorzka komedia z niebanalnym zakończeniem. Gabriela i Gabriel są starym dobrym małżeństwem z dwudziestoletnim stażem, którego nudnawe życie upływa między codziennymi rytuałami a nieciekawą pracą. Wydaje się, że rzeczywistość nie ma im już nic do zaoferowania, gdy niespodziewanie, po spędzeniu kilku nocy na internetowym czacie, każde z nich zakochuje się w kimś nieznajomym. Wraca radość życia, podniecenie i pasja, ale pojawia się też poczucie winy, niepewność, co dalej… Nie mniej zdezorientowany jest ich dojrzewający i seksualnie rozbuchany syn Vladimir, który podejrzewa rodziców o prowadzenie podwójnego życia. Wreszcie nadchodzi dzień, w którym kochankowie z rzeczywistości wirtualnej mają się spotkać w realu…
Sala Kinowa
Bilety: 5 zł

28.05.2014 godz. 19:30
Deja vu, Polska, ZSRR 1989
dejavureżyseria: Juliusz Machulski, scenariusz: Aleksander Borodiański, Juliusz Machulski, zdjęcia: Janusz Gauer, muzyka: Krzesimir Dębski, obsada: Jerzy Stuhr, Galina Pietrowa, Liza Machulska

Chicago, okres prohibicji lat 20. Mafioso Mick Nitsch zdradza „rodzinę” i w obawie przed zemstą ucieka do Związku Radzieckiego, gdzie zakłada syndykat szmuglujący bimber do USA. Mafia wysyła za nim zawodowego zabójcę Jonny’ego Pollacka. Wkrótce okaże się, że najlepszy mafijny pistolet będzie bezradny jak dziecko wobec absurdów i bezhołowia Związku Radzieckiego okresu NEP-u.
Wszystko zaczyna się już w momencie, gdy John schodzi ze statku na ląd. Jako pierwszy pasażer pierwszego rejsu Nowy Jork - Odessa wpada w objęcia hałaśliwej aktywistki z Russfłotu stojącej na czele honorowego komitetu powitalnego. Dowiaduje się, że każdy jego krok będzie śledzony przez dziennikarzy, którzy napiszą reportaż o jego pobycie w mieście… Karuzela absurdów zaczyna wirować w zawrotnym tempie.
Znakomity filmowy pastisz, zgodnie z tytułem - deja vu, czyli „już widziane” - złożony z licznych cytatów i aluzji do amerykańskiego kina gangsterskiego czy radzieckiej klasyki, a także prozy Nabokova i Babla. Inteligentna zabawa kinem, a jednocześnie hołd złożony jego mistrzom.
Sala Kinowa
Bilety: 5 zł
kino-za-rogiem_ikona

Kasa Biletowa
czynna: pon.-pt. w godz. 10.00-19.00
tel.: 81 466 61 40
e-mail: kasa@ck.lublin.pl

Kino smakuje:
18.05.2014 godz. 19:00
Soul Kitchen, Niemcy 2009 / reż. Fatih Akin


W dzisiejszej rzeczywistości wiele miejsca poświęcamy sztuce kulinarnej, zarówno w życiu codziennym, jak i w kulturze. Coraz więcej uwagi poświęcamy zdrowemu odżywianiu, świadomości tego, co i jak jemy. Kulinaria są niewątpliwie na topie. Zakładamy blogi z przepisami, uczymy się fotografować potrawy, chodzimy do dietetyków… slow food, fit food, good food! Kino od dawna inspiruje się sztuką kulinarną i czerpie z niej tematy opowiadanych historii.
Również na ekranie kinowym Centrum Kultury roi się od fantastycznych potraw, smaków i zapachów, kuchennych historii. Przekonaj się, jak smakuje kino.

Soul Kitchen, Niemcy 2009 / reż. Fatih Akin
Pochodzący z Grecji Zinos jest właścicielem podupadającej restauracji „Soul Kitchen” znajdującej się w Hamburgu. Na głowie ma mnóstwo problemów: jego dziewczyna postanawia go porzucić, brat wychodzi po odsiadce z więzienia i wprowadza się do niego, a dawny kolega Thomas, chcący odkupić restaurację, nasyła urząd kontroli. Podłamany Zinos daje pracownikom restauracji wolną rękę. I tak niespełniony szef kuchni zaczyna gotować to, co zawsze chciał, a DJ odrywa ludzi wprost od talerza. Niespodziewanie restauracja staje się najpopularniejszym miejscem w Hamburgu, prawdziwym tyglem kulturowym.
Sala Kinowa
Bilet: 2 zł

Rezerwacja biletów - tylko w kasie.
Kasa Biletowa
czynna: pon.-pt. godz. 10.00-19.00 oraz na godz. przed seansem
tel.: 81 466 61 40
e-mail: kasa@ck.lublin.pl

19 i 29.05.2014 godz. 18:00
Dyskusyjne Koło Filmowe „Benshi”


19 i 29 maja obejrzymy 2 kolejne filmy z cyklu pt. „Retro”.

Benshi to cotygodniowe spotkania kinomanów z odrobiną niedopowiedzenia. Jeśli kochasz kino - dołącz do nas.
Co to jest Benshi? - kiedy w Japonii pojawiło się kino, powołano do życia specjalny urząd - opowiadacza i interpretatora filmowych zdarzeń. Ponieważ filmy zagraniczne stanowiły dla japońskiego widza nie lada kulturową zagadkę, pomagał on oglądającym zrozumieć płynące z ekranu treści, dopełniając tym samym odbioru dzieła. Funkcja ta nazywała się Benshi…
Benshi to przestrzeń dla tych, którzy lubią dyskutować o filmach. Jeśli wolisz posłuchać tego, co mają do powiedzenia inni - to też jest miejsce dla Ciebie. Wystarczy, że kochasz kino. Po prostu przyjdź i dołącz do nas. Nie prowadzimy zapisów, nie pobieramy opłat. Dla nas najważniejsza jest Twoja obecność.
Sala Kinowa
wstęp wolny
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna