Kino

Filmy o kobietach w kinie Apollo

  Edytuj ten wpis
Dodano: 7 maja 2009, 11:27
Autor: Opr.MOMA

W każdy czwartek, od 7.05 do 4 czerwca, o godz. 20.00 zobaczyć można filmy nakręcone przez kobiety i z kobietami w roli głównej. Bilety w cenie 13 zł.

Kino Apollo (dawniej Wyzwolenie) sięga do repertuaru ambitnego kina. Lubelscy kinomani mają niepowtarzalną okazję obejrzenia filmów, które więcej nie pojawią się w naszym mieście.

Widzowie obejrzą pięć filmów z całego niemal świata. Choć ich autorki podzielone są kulturą, tradycjami, ideologią, to jedno mają wspólne: małe, codzienne radości, problemy, nadzieje i miłości.

Repertuar

7 maja 2009

3 kobiety w różnym wieku
Reżyseria: Manijeh Hekat, 2008, Iran

Przejmujący, realistyczny dramat o irańskich kobietach szukających własnych korzeni i dziedzictwa. Film opowiada o kobietach w obrębie jednej rodziny - zbuntowanej córce studentce, matce - kobiecie reprezentującej wielkomiejską klasę średnią oraz babce, uosabiającej tradycyjną kulturę Persji.

14 maja 2009

Obcy we mnie
Reżyseria: Emily Atef, 2008, Niemcy

Rebeka i Julian z niecierpliwością oczekują narodzin swojego pierwszego dziecka. Jednak, gdy tylko niemowlę pojawia się na świecie, Rebeka zaczyna odczuwać niewyjaśniony strach i bezsilność w obecności maleńkiej istoty, która jej potrzebuje. Pogrążając się w ciemności, młoda matka w pewnym momencie zdaje sobie sprawę, że staje się zagrożeniem dla własnego dziecka.

21 maja 2009

Karmel
Reżyseria: Nadine Labaki, 2007, Francja, Liban

Romantyczna komedia pokazująca codzienne życie pięciu libańskich kobiet żyjących w Bejrucie. Layal pracuje w salonie piękności wraz z trzema innymi kobietami w centrum miasta. Każda z nich ma własne problemy: Layal jest związana z żonatym mężczyzną, Nisrine która jest "tylko" dziewicą, w końcu wyjdzie za mąż. Rima jest lesbijką, a Jamal martwi się o przyszłość, w związku z tym, iż zaczyna się starzeć. Rosa, krawcowa ze swoim sklepem obok salonu, jest starą panną, która poświęca swoje życie na opiekę swojej starszej siostry. Wszystkie razem spotykają się w salonie, by przez rozmowę pomóc sobie z codziennymi problemami.

28 maja 2009

Opowiedz mi o deszczu
Reżyseria: Agnes Jaoui, 2008, Francja

Pełna humoru opowieść o ludziach, którzy szukają pomysłu na siebie i swoje życie. A w poszukiwaniach tych nie dość, że często rozmijają się z prawdą, to najczęściej oszukują nie tyle innych, co samych siebie.
Bohaterka filmu - Agata, jest silną kobietą, o radykalnych, feministycznych poglądach, radzącą sobie w zdominowanym przez mężczyzn świecie. Poznajemy ją, gdy przyjeżdża do rodzinnego domu. Tam jej przyjaciel z dzieciństwa - Karim, razem z swym kolegą Michaelem, decydują się nakręcić o Agacie film pod tytułem ''Kobiety sukcesu". Oboje próbują zaprezentować się przed nią jak najlepiej, niestety kobieta uważa ich za nieudaczników. W końcu nieporozumienia zajdą tak daleko, że wszyscy, z Agatą na czele, będą musieli przewartościować swoje poglądy.

4 czerwca 2009

O piątej po południu
Reżyseria: Samira Makhmalbaf, 2003, Francja

Ujmująco prosta opowieść o ambitnej, acz ubogiej dziewczynie - Noghreh, która żyje w zniszczonym przez wojnę Afganistanie i marzy, by zostać prezydentem. Film irańskiej reżyserki portretuje życie Afgańczyków po upadku reżimu.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna