Kino

"Gabinet doktora Caligari" - wykład i film w CK

Dodano: 5 marca 2017, 15:01
Autor: Damian Drabik

fot. kadr z film "Gabinet doktora Caligari"
fot. kadr z film "Gabinet doktora Caligari"

W czwartek, 16 marca o godz. 17.30 w Centrum Kultury w Lublinie (ul. Peowiaków 12) odbędzie się wykład poświęcony niemieckiemu ekspresjonizmowi połączony z projekcją klasycznego filmu "Gabinet doktora Caligari".

Wykład pt. "Ekspresjonizm niemiecki jeszcze raz, czyli na nowo o historii filmu niemieckiego" poprowadzi Gracja Grzegorczyk - filmowiec z zamiłowania, radiowiec z przypadku. Magister socjologii ze specjalnością antropologia kulturowa. Obecnie pisze doktorat na temat bardzo złych filmów w kontekście kinofilii na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim.

Po wykładzie o godz. 19 zaprezentowany zostanie film "Gabinet doktora Caligari" w reżyserii Roberta Wiene z 1920 roku. Tytułowy doktor Caligari, para się czarną magią. Sterując lunatykiem Cezarym, dokonuje licznych zbrodni w małym niemieckim miasteczku.

"Gabinet doktora Caligari" jest jednym z najważniejszych filmów w historii kina oraz ikoną niemieckiego ekspresjonizmu. Mimo upływu lat, to demoniczne arcydzieło wciąż budzi lęk i hipnotyzuje mroczną, duszną atmosferą.

Bezpłatne wejściówki na wykład i projekcję filmową do odebrania w kasie Centrum Kultury.

(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna