Kino

IPN zaprasza na "Kino Letnie z Historią" w Lublinie

Dodano: 5 lipca 2015, 20:07
Autor: reda

"Kino Letnie z Historią"
"Kino Letnie z Historią"

W poniedziałek zaczyna się cykl poniedziałkowych projekcji „Kino Letnie z Historią” na które zaprasza Instytut Pamięci Narodowej.

W każdy poniedziałek lipca w sali konferencyjno-wystawienniczej (ul. Staszica 22A) o godz. 19 będą projekcje filmów dokumentalnych i fabularnych dotyczące najnowszej historii Polski. Każdy z filmów poprzedzi wprowadzeniem historyka z lubelskiego oddziału instytutu.

Dziś „Śmierć Rotmistrza Pileckiego”, reż. Ryszard Bugajski – sztuka opowiada o śledztwie i procesie przeciwko Witoldowi Pileckiemu, żołnierzowi AK, więźniowi obozu w Oświęcimiu, w którym był organizatorem obozowej konspiracji. Pilecki został skazany 3 marca 1948 r. na karę śmierci i wyrok ten wykonano.

* 13 lipca – „Konspiratorki. Polki w ruchu oporu 1939-1945”, reż. Paul Meyer – film poświęcony jest Polkom, które w latach 1939-1945 działały w konspiracji.

* 20 lipca – „My cichociemni. Głosy żyjących”, reż. Paweł Kędzierski – jest to fabularyzowany dokument o losach polskich żołnierzy, którzy w Wielkiej Brytanii przeszli specjalne przeszkolenie i zostali przerzuceni do Polski.

* 27 lipca – „Bagaż strachu”, reż. Jerzy Bojanowski. – film opowiada o narodzinach niezależnego ruchu wydawniczego w połowie lat siedemdziesiątych w Lublinie.

Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna