Kino

"Jak ojciec i syn" w Nowym Kinie Azjatyckim

Dodano: 17 września 2016, 09:08
Autor: Damian Drabik

fot. kadr z filmu "Jak ojciec i syn"
fot. kadr z filmu "Jak ojciec i syn"

Centrum Kultury w Lublinie oraz Kinoteatr Projekt zapraszają na projekcję filmu "Jak ojciec i syn" w reżyserii Hirokazu Koreedy. Wydarzenie w ramach cyklu Nowe Kino Azjatyckie odbędzie się w środę, 21 września o godz. 18 w CK.

Państwo Nonomiya pewnego dnia odkrywają, że od sześciu lat wychowują nie swoje dziecko - w szpitalu ich syn został podmieniony z innym chłopcem. Szybko odnajdują drugą poszkodowaną rodzinę i równie szybko sprawę rozwiązują w sądzie. Decyzje zapadają, ale dylematy i emocjonalne rozdarcie pozostają - obie rodziny muszą rozważyć, co zrobić ze świadomością, że przez lata obdarzali miłością nie swoje dziecko.

"Jak ojciec i syn" to subtelny i poruszający portret współczesnej rodziny, film dla każdego kto jest lub chciałby zostać rodzicem. Hirokazu Koreeda przekuwa historię rodem z pierwszych stron gazet w mądrą, wzruszającą refleksję nad ojcostwem i wyjątkową relacją ojca z synem - przekonują organizatorzy seansu.

Film otrzymał Nagrodę Jury podczas festiwalu w Cannes w 2013 roku. Otrzymał również m.in. dwie nagrody Japońskiej Akademii Filmowej oraz Nagrodę Publiczności podczas MFF w San Sebastian. W rolach głównych występują: Masaharu Fukuyama, Machiko Ono, Rirî Furankî oraz Yôko Maki.

Wstęp wolny.

(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna