Kino

"Jutro będzie lepiej” i jego operator

  Edytuj ten wpis
Dodano: 26 stycznia 2012, 07:32
Autor: (agdy)

Klub Filmowy MIŚ zaprasza na spotkanie z świetnym operatorem filmowym. Artur Reinhart będzie gościem czwartkowego (26 stycznia) spotkania z filmem Doroty Kędzierawskiej "Jutro będzie lepiej”.

W lubelskim kinie Bajka działa klub filmowy, który w czwartki o godz. 20.30 zaprasza na projekcje i spotkania z gośćmi. Ostatni czwartek grudnia to okazja do zobaczenia historii trzech bezdomnych chłopców. Dwaj bracia i ich kolega, mieszkają na rosyjskim dworcu kolejowym. Pewnego dnia postanawiają przejść przez zieloną granicę do Polski, aby znaleźć – dom, przyjaciół, szczęście.

Film chwalony na kilku międzynarodowych festiwalach, m.in. w Berlinie, Atenach i Poznaniu.
Autorem zdjęć filmu Doroty Kędzierzawskiej jest stały współpracownik i współtwórca sukcesów jej filmów Artur Reinhart. Będzie on gościem widzów klubowego pokazu.
Bilety są po 12 zł. Można też kupić karnet na 4 kolejne czwartkowe projekcje.


O gościu

Artur Reinhart, rocznik 1965. Operator, montażysta i producent. Na początku wybrał studia reżyserskie w łódzkiej szkole filmowej jednak po dwóch semestrach przeniósł się na wydział operatorski gdzie z miejsca zdobył uznanie co do swoich zdolności. Po pierwszym roku został automatycznie przeniesiony o dwa lata wyżej. Jego pierwszą samodzielną pracą był dokument Marcela Łozińskiego "Miejsce urodzenia”. Pierwsza fabuła to film Piotra Łazarkiewicza "Pora na czarownice”.

W 2010 roku oprócz "Jutro będzie lepiej” robił zdjęcia do "Wenecji”. Wcześniej były filmy : "Pora umierać”, "A gdyby tak się stało”, "Jestem”, "Nic” czy "Bandyta”.

Dowodem uznania jego sztuki jest Złota Żaba przyznana za film "Wrony” na Festiwalu Camerimage w 1994 r

(na podstawie www.filmweb.pl)

  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna