Kino

Kino IPN: Projekcja filmów "Niezwyciężeni" i "Wielka droga"

Dodano: 18 września 2017, 12:13
Autor: Damian Drabik

(fot. materiały organizatora)

Co Gdzie Kiedy. Lubelski Instytut Pamięci Narodowej (ul. Wodopojna 2) zaprasza na kolejne projekcje w ramach Kina IPN. W piątek, 22 września o godz. 10 i 12 będą miały miejsce projekcje dwóch filmów - Niezwyciężeni i Wielka droga.

Premiera krótkometrażowego filmu "Niezwyciężeni" miała miejsce 15 września. - Ten krótki, nowoczesny film podkreśla rolę jaką odegrała Polska w II wojnie światowej oraz ukazuje nasz wkład w obalenie ustroju komunistycznego. Film jest skierowany także do widza zagranicznego, nieznającego polskiej historii najnowszej - przekonują organizatorzy.

Z kolei "Wielka droga" to polsko-włoski film fabularny z 1946 roku. Został wyprodukowany przez Ośrodek Kultury i Prasy II Korpusu Polskiego. W tworzeniu obrazu brała udział plejada gwiazd polskiego przedwojennego kina. Film powstawał w jednym z największych studiów filmowych na świecie, rzymskim „Cinecittà”.

***

Sprawdź co dzieje się w Lublinie. Pobierz aplikację CO GDZIE KIEDY ze sklepu Google Play.

Czytaj więcej o: kino film Kino IPN
Użytkownik niezarejestrowany
(1) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (18 września 2017 o 12:24) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
podczas, gdy wszyscy z trwogą przyglądają się manewrom armii rosyjskiej i zastanawiają się (zresztą nie bez podstawy), czy nie uderzy ona po raz kolejny na europę wschodnią, moskwa ma plany o wiele sprytniejsze (choć wcale się z nimi nie afiszuje). po co używać własnej armii tam, gdzie całą „brudną robotę” mogą zrobić „miejscowi działacze”, zaś „ciemny lud” jeszcze będzie z tego zadowolony i będzie uważać to za własne zwycięstwo? tym bardziej, że takie numery już się udawały w przeszłości... ***s://urbietorbi-apokalipsa.net/pl/bl/2017-09-16-nowy-bolek.html
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (1)

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna