Kino

Kino mistrzów tańca w Chatce Żaka

  Edytuj ten wpis
Dodano: 17 marca 2014, 19:54
Autor: agdy

Wybitni twórcy teatru tańca wirtualnie pojawią się w Lublinie. Od poniedziałku (24 marca) oglądamy spektakle zarejestrowane przez kilka kamer najwyższej jakości i odtworzone na supersprzęcie. W Chatce Żaka zaczyna się nowy cykl "Kino mistrzów tańca.

To idealna okazja do zadebiutowania w roli widza spektakli teatrów tańca. Bo kto choć otarł się o ten rodzaj sztuki, nie ominie nowego cyklu, który potrwa do wakacji. Dzięki nowoczesnej technologii będzie można w Lublinie oglądać efekty pracy najwybitniejszych twórców teatru tańca na świecie. Każdego miesiąca, począwszy od marca, w wybrany poniedziałek, zaprezentowane zostaną spektakle i sylwetki znakomitych artystów, którzy wywarli największy wpływ na historię i dorobek tańca na świecie. Wśród tych znakomitości są m.in. Paul Taylor (Paul Taylor Dance Company), Mats Ek (The Cullberg Ballet), Lloyd Newson (DV8), Pina Bausch (Tanztheater Wuppertal), William Forsythe (The Forsythe Company), Wim Vandenkeybus (Ultima Vez). - Mamy nadzieję, że dzięki tym spotkaniom z genialnymi osobowościami współczesnego tańca wzbudzimy w naszych widzach jeszcze większy podziw dla tańca i głód obcowania z tą niezwykłą sztuką, której granic nie sposób określić. Serię rozpocznie słynny Nederlands Dans Theater - zachęcają organizatorzy: Lubelski Teatr Tańca, Centrum Kultury i Akademickie Centrum Kultury UMCS "Chatka Żaka”. - Spektakle są rejestrowane kilkoma kamerami, niezwykle dynamicznie, jakość obrazu jest najwyższej klasy a w Lublinie jest miejsce gdzie można pokazywać taki zapis bez szkody dla jego jakości - mówi Ryszard Kalinowski z Lubelskiego Teatru Tańca i zaprasza do Inkubatora Medialno-Artystycznego ACK UMCS "Chatka Żaka”.

Na program pierwszego wieczoru “MOVE TO MOVE” złożą się cztery spektakle. 24 marca o godz. 18 zobaczymy: "LEFT RIGHT LEFT RIGHT” w którym Alexander Ekman bada fenomen ruchu wypełniającego ludzkie działanie, czyniąc to w charakterystyczny dla siebie sposób, naznaczony jego znakami firmowymi: teatralnością, oryginalnością, humorem, rytmem i nowoczesną przestrzenią dźwiękową. * "SILENT SCREEN” inspirowany niemym kinem z początku XX wieku i niezwykłą ekspresją gry aktorskiej w tamtych czasach. * "SECUS” i "SHINE A LIGHT” gdzie specyficznemu językowi choreografii to-warzyszy fascynujący projekt oświetlenia oraz intensywna dramaturgia. Uwaga! Wstęp na wszystkie wieczory "Kina mistrzów tańca” jest gratis. Dopiero przy wyjściu będzie można zapłacić za projekcje tyle ile się ma ochotę. KOLEJNE PREZENTACJE SPEKTAKLI NEDERLANDS DANS THEATER: Wieczór nr 2: NDT i Leon & Lightfoot - 14 kwietnia 2014, godz 18:00 Wieczór nr 3: NDT i Crystal Pite - 19 maja 2014, godz 18:00 Wieczór nr 4: NDT i Ekman/ Eyal & Behar/ Leon & Lightfoot / Inger - 9 czerwca 2014, godz: 18:00 Miejsce wszystkich prezentacji: Sala Widowiskowa - Inkubator Medialno-Artystyczny ACK UMCS "Chatka Żaka”
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o: Chatka Żaka
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna