Kino

Kino Perła od środy do niedzieli. Program seansów

Dodano: 12 lipca 2016, 14:43
Autor: Damian Drabik

fot. kadr z filmu "Sanatorium pod Klepsydrą"
fot. kadr z filmu "Sanatorium pod Klepsydrą"

Na miłośników oglądania filmów w plenerze czeka kolejny tydzień z Kinem Perła. Najbliższe projekcje odbywać się będą codziennie od 13 do 17 lipca - po zachodzie słońca, około godz. 21 na ulicy Bernardyńskiej 15.

Zaczynamy od kina „Na Faktach” – w środę zobaczymy dokumentalny film „Yes Men” przedstawiający losy dwóch aktywistów przeprowadzających prowokacje wymierzone przeciw korporacjom i rządom. W czwartek z kolei w ramach cyklu „Nowe Horyzonty” zaprezentowany zostanie brazylijski film "Sąsiedzkie dźwięki". Dzielnica Recife pełna luksusowych wieżowców zamieszkałych przez klasę średnią. Pewnego dnia w okolicy pojawia się prywatna firma ochroniarska, która proponuje mieszkańcom swoje usługi. Kto i przed czym powinien tu być chroniony?

Weekend rozpoczniemy piątkowym seansem "Victorii". Jest to historia młodej dziewczyny, która po opuszczeniu klubu dołącza do czterech nowo poznanych mężczyzn. Ich nocna eskapada po mieście przybiera nieoczekiwany zwrot. Film został nagrodzony Srebrnym Niedźwiedziem na festiwalu w Berlinie.

Na sobotę organizatorzy proponują ekranizację książki Jacka Kerouaca - "W Drodze". Młody pisarz Sal Paradise, jego nieobliczalny przyjaciel Dean Moriarty i jego wyzwolona dziewczyna Marylou ruszają w wyprawę po Ameryce.

Ostatniego dnia weekendu będziemy mogli obejrzeć klasykę w reżyserii Wojciecha Hasa  - "Sanatorium pod Klepsydrą" na podstawie prozy Brunona Schulza. Opowieść z pogranicza surrealizmu, baśni i poetyki przedstawia losy Józefa, który odwiedza sanatorium doktora Gotarda, w którym przebywa jego zmarły ojciec.

Wstęp wolny.

Czytaj więcej o: kino kino Perła
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna