Kino

Kino Perła. Repertuar w tym tygodniu

Dodano: 14 czerwca 2016, 15:36
Autor: Damian Drabik

Fot. Kadr z filmu „Wojna Światów – następne stulecie”
Fot. Kadr z filmu „Wojna Światów – następne stulecie”

W środę, 15 czerwca rozpocznie się kolejny tydzień z plenerowym Kinem Perła. Codziennie do niedzieli 19 czerwca, po zachodzie słońca, około godz. 21 wyświetlane będą znakomite filmy. Co obejrzymy w tym tygodniu?

Na początek organizatorzy proponują oparty na faktach film „Idol” opowiadający o zgorzkniałym muzyku, który postanawia zmienić swoje życie pod wpływem starego listu napisanego przez Johna Lennona i Yoko Ono. W czwartek obejrzymy prezentowany na Nowych Horyzontach w 2009 roku film „Tlen”.

Weekend z Kinem Perła rozpoczniemy od „Spotkań na krańcach świata” w reżyserii Wernera Herzoga. Wybitny dokumentalista w piątkowym seansie opowie o ludziach zamieszkujących Antarktydę, spróbuje także uchwycić piękno tego kontynentu. 

W sobotę organizatorzy zaprezentują post-apokaliptyczne kino sci-fi „Snowpiercer – Arka Przyszłości” w reżyserii Koreańczyka Joon-ho Bonga. Film rozgrywa się w przyszłości. Skutą lodem Ziemię przemierza pędzący pociąg, którego pasażerowie są jedynymi ocalałymi mieszkańcami globu.

Ostatni seans w tym tygodniu przebiegnie pod znakiem gatunkowego kina polskiego. „Wojna Światów – następne stulecie” Piotra Szulkina, to jeden z niewielu w naszym kraju przykładów kina science-fiction. Odwołujące się do systemu totalitarnego dzieło Szulkina opowiada historię dziennikarza, który buntuje się przeciw reżimowi Marsjan.

Projekcje odbywają się na ulicy Bernardyńskiej 15. Wstęp wolny.

Czytaj więcej o: kino film kino Perła
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna