Kino

Kino Pod Gwiazdami w muszli w Ogrodzie Saskim

  Edytuj ten wpis
Dodano: 22 maja 2009, 16:54

W piątek w muszli Koncertowej w Ogrodzie Saskim zobaczymy "Chaos" Xawerego Żuławskiego, a w sobotę "Ubu króla" Piotra Szulkina. Początek seansów godz. 20.30. Wstęp wolny.

Piątek 22.05.2009 - Projekcja filmu CHAOS

Niki (Marcin Brzozowski) jest punkiem, wiecznym buntownikiem. Kocha się z wzajemnością w Mani (Maria Strzelecka), też pankówie, ale nie tak skrajnie nastawionej przeciw społecznym nakazom. Przyrodni brat Mani, Blondas (w tej roli Bolec, muzyk, znany z udziału m.in. w "Poniedziałku” i "Sezonie na leszcza”) próbuje zarobić na życie jako początkujący gangster.

Gotów jest zabijać, by poprawić byt rodzinie. Prawnik Sławek (Sławoj Jędrzejewski) zaczynając karierę wikła się w brudne interesy, mimo że nie chce żyć w kłamstwie. Wszyscy noszą w sobie bunt przeciw światu, który nie pozwala im żyć tak jak chcą. Wszyscy też walczą o własne szczęście.

Reżyseria: Xawery Żuławski.
Obsada: Maria Strzelecka, Marcin Brzozowski, Bolec (Grzegorz Borek), Sławoj Jędrzejewski, Borys Szyc, Magdalena Cielecka.
Czas trwania 124 min. Dramat, Polska 2006Sobota 23.05.2009 - Projekcja filmu UBU KRÓL

Ubu w krwawy sposób przejmuje władzę w państwie pod hasłami walki o wolność i demokrację. Jego głupie i okrutne rządy podporządkowane są tylko jednemu celowi - nabiciu własnej kiesy. Obalony nie traci animuszu, wie, że tacy jak on zawsze będą potrzebni. Scenariusz "Ubu Króla" jest trawestacją motywów sztuki Alfreda Jarry.

Reżyseria i scenariusz - Piotr Szulkin.
Obsada: Jan Peszek, Katarzyna Figura, Marek Siudym, Jerzy Trela, Bogdan Kalus, Maria Ciunelis. Polska 2004. Czas trwania 90 min.

  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
~KAMA~
(1) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

~KAMA~
~KAMA~ (22 maja 2009 o 19:52) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Czy jest zamówiona pogoda czy parasol?
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (1)

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna