Kino

Kino pod Tekturą: A gdzie to jest…?

  Edytuj ten wpis
Dodano: 29 sierpnia 2010, 20:40

Trzy dokumenty zostaną pokazane w cyklu "A gdzie to jest…?” w ramach "Kina pod Tekturą”. Start w niedzielę (29.08).

Będzie to już drugi tak zatytułowany cykl podczas letniego maratonu filmowego organizowanego przez Przestrzeń Działań Twórczych "Tektura”. Pod koniec lipca w plenerowym kinie lubelskiego klubu można było obejrzeć filmy: "Spotkania na krańcach świata” Wernera Herzoga, "Szukając jednookiego Jezusa” Andrew Douglasa i "Odessa… Odessa!” Michale Boganim.

Na nową odsłonę "A gdzie to jest…?” także złożą się pokazy trzech dokumentów, będących efektem filmowych wypraw twórców do intrygujących miejsc. Reżyserzy przedstawiają w nich równie zajmująco ludzi, jak i środowisko, w którym żyją.

Przegląd rozpocznie się w niedzielę prezentacją słynnego obrazu Yunga Changa "W górę Jangcy”. Chińsko-kanadyjski filmowiec zabiera widzów w podróż po Jangcy, jednej z najdłuższych rzek świata, by pokazać, jakie spustoszenie przyrodnicze i społeczne wywołała wybudowana w 2006 roku Zapora Trzech Przełomów.

Na poniedziałek zaplanowano projekcję znakomitego dzieła Tony'ego Gatlifa "Latcho Drom”. Potomek algierskich Cyganów przemierzył z kamerą Indie, Egipt, Turcję, Rumunię, Węgry, Słowację, Francję i Hiszpanię, by pokazać, jak wygląda życie Romów w różnych zakątkach świata.

Cykl zakończy wtorkowy seans z filmem "Baraka”. Dokument Rona Frickego jest 96-minutową medytacją nad naszym światem – z jego cudami natury i wytworami cywilizacji, z tym, co dobre i złe, piękne i brzydkie.

Amerykański reżyser i operator filmowy odbył na potrzeby "Baraki” 14-miesięczną podróż przez 24 kraje na sześciu kontynentach ze specjalnie zaprojektowaną 70 milimetrową kamerą, by w oryginalny sposób uwiecznić różnorodność Ziemi i jej mieszkańców.

Początek seansów o godz. 21.

Adres: ul. Wieniawska 15 A.

Wstęp wolny.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna