Kino

Kino pod Tekturą: Pora na filmy muzyczne

  Edytuj ten wpis
Dodano: 17 sierpnia 2010, 12:23

Muzycy będą bohaterami kolejnego cyklu w ramach wakacyjnego maratonu filmowego "Kino pod Tekturą”. Start we wtorek (17.08).

Przez trzy późne wieczory na ekranie rozpostartym na zewnętrznej stronie jednej ze ścian klubu Tektura zostaną pokazane trzy zagraniczne filmy dokumentalne – "All Tomorrow's Parties” (wtorek), "The Convoy Tour – 25 Years of The Ex” (środa) i "Patti Smith – Dream of Life” (czwartek). Głównymi postaciami wszystkich są muzycy.

"All Tomorrow's Parties” to dokument poświęcony tak nazywającemu się wielkiemu festiwalowi, który odbywa się w Anglii (w East Sussex i Minehead) od 1999 roku. Występują na nim głównie offowi artyści, reprezentujący m.in. style post-rock, indie i underground hip-hop.

Impreza przyciąga dziesiątki tysięcy fanów, z których wielu nie tylko słucha tego, co dzieje się na scenie, i ogląda to, ale także filmuje występy na swoje potrzeby. Reżyser Jonathan Caouette poprosił ich o udostępnienie materiałów i wespół z montażystą Nickiem Fentonem stworzył ponadosiemdziesięciominutowy film porywający rytmem dźwięków i obrazów.

Na koncertowej akcji oparty jest również obraz "The Convoy Tour – 25 Years of The Ex”. To ponadosiemdziesięciominutowy dokument z tournee holenderskiej grupy punkowej The Ex zorganizowanego z okazji 25-lecia zespołu.

Fragmenty koncertów i przemówień antywojennych Patti Smith, zdjęcia z jej podróży i życia domowego oraz wspomnienia artystki z ponadtrzydziestoletniej kariery składają się na 109-minutowy film "Patti Smith – Dream of Life”.

Chociaż autor dokumentu Steven Sebring na co dzień zajmuje się przede wszystkim fotografią modową, to jego dzieło poświęcone ikonie nowojorskiego undergroundu dalekie jest od powierzchowności i sztuczności.

Początek seansów o godz. 21.

Adres: Lublin, ul. Wieniawska 15A.

Wstęp wolny.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna