Kino

Kino: "Służąca" i "Dzieciństwo Wodza" w CK

Dodano: 28 listopada 2016, 16:25
Autor: Damian Drabik

fot. kadr z filmu "Służąca"
fot. kadr z filmu "Służąca"

Centrum Kultury w Lublinie (ul. Peowiaków 12) zaprasza na podwójną projekcję filmową w niedzielę, 4 grudnia. O godz. 18 wyświetlone zostanie "Dzieciństwo Wodza" w reżyserii Brady'ego Corbeta, natomiast o godz. 20.15 - "Służąca" Chan-wook Parka.

"Dzieciństwo wodza" to historia chłopca o imieniu Prescott. Ojciec dziecka bierze udział w pracach nad Traktatem Wersalskim. Matka jest sfrustrowaną kosmopolitką i jednocześnie konserwatywną protestantką. Uwagę poświęca chłopcu jedynie guwernantka. Nieprzeciętnie inteligentne dziecko zaczyna się w coraz bardziej radykalny sposób buntować. W dramacie obserwujemy narodziny tytułowego wodza.

Z kolei "Służąca" to najnowszy film wizjonerskiego koreańskiego reżysera Chan-wook Parka. Korea, lata 30. XX wieku. Oszust z nizin społecznych postanawia podstępem rozkochać w sobie piękną Japonkę – dziedziczkę wielkiej fortuny – aby przejąć jej majątek. W tym celu umieszcza w jej najbliższym otoczeniu tytułową służącą – posłuszną sobie naciągaczkę, która ma zaskarbić względy milionerki i stać się jej zaufaną powiernicą. Film zdobył uznanie podczas tegorocznego festiwalu w Cannes.

Bilety na projekcje kosztują 8 i 10 zł.

Czytaj więcej o: kino film Centrum Kultury
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna