Kino

Kino w Teatrze Starym. Program na czerwiec

Dodano: 26 maja 2017, 15:50
Autor: Damian Drabik

(fot. kadr z filmu)

Teatr Stary (ul. Jezuicka 18) zaprasza na czerwcowe projekcje filmowe w ramach cyklu "Kino w Teatrze Starym". W nadchodzącym miesiącu wyświetlone zostaną trzy produkcje. Seanse będą miały miejsce w kolejne poniedziałki czerwca (5-19) o godz. 18.

Na początek (5 czerwca) organizatorzy proponują projekcję filmu "Prosta historia o morderstwie" w reżyserii Arkadiusza Jakubika. To historia policyjnej rodziny, której losami wstrząsa tajemnicza zbrodnia. - Jak w rasowym thrillerze, zaczyna się od trzęsienia ziemi, a potem opowiadanie mocno się komplikuje. Ale chodzi nie tyle o rozwiązanie zagadki podwójnego zabójstwa (choć je, rzecz jasna, dostaniemy), co o studium psychologiczno-społeczne - zachęca Magda Sendecka, kurator programu filmowego w Teatrze Starym.

12 czerwca wyświetlony zostanie film "Plan Maggie". Reżyser, Rebecca Miller, opowiada historię nowoczesnej dziewczyny z Nowego Jorku, która postanawia zajść w ciążę i znaleźć do tego celu najlepszego mężczyznę. Film zdobył nagrodę na Traverse City Film Festival 2016 dla najlepszej amerykańskiej fabuły.

Ostatnia projekcja w przyszłym miesiącu odbędzie się 19 czerwca. Zobaczymy doceniony film "Co przynosi przyszłość" w reżyserii Mii Hansen-Love, zdobywczyni Srebrnego Niedźwiedzia Festiwalu w Berlinie w 2016 roku. Nathalie uczy filozofii w szkole średniej w Paryżu. Z pasją wykonuje swoją pracę, a szczególną przyjemność sprawia jej przekazywanie uczniom zamiłowania do myślenia. Pewnego dnia mąż oświadcza, że zostawia ją dla innej kobiety. Mierząc się z tą narzuconą jej wolnością, Nathalie musi na nowo ułożyć swoje życie.

Bilety na poszczególne projekcje kosztują 8 i 10 zł.

***

Sprawdź co dzieje się w Lublinie. Pobierz aplikację CO GDZIE KIEDY ze sklepu Google Play.

(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna