Kino

Klasyczne "Dziecko Wojny" Tarkowskiego w Miasto movie

Dodano: 20 maja 2017, 20:10
Autor: Damian Drabik

(fot. materiały organizatora)

Warsztaty Kultury w Lublinie (ul. Grodzka 5a) zapraszają na przedostatni majowy seans filmowy w ramach cyklu "Miasto movie". W środę, 24 maja o godz. 19 będzie można zobaczyć klasyczny film legendarnego radzieckiego reżysera Andrieja Tarkowskiego - "Dziecko Wojny".

II wojna światowa. Radzieckie oddziały spotykają w drodze na front chłopca, któremu udało się uciec z obozu koncentracyjnego. Jak się okazuje, Iwan stracił z rąk okupantów wszystkich najbliższych. Dowódca oddziału, kapitan Cholin, chce go wysłać do szkoły znajdującej się na terenach nie objętych działaniami wojennymi. Jednak chłopiec upiera się, żeby zostać w wojsku.

- Przejmujące stadium wojny widzianej oczyma małego chłopca, wrzuconego w sam środek traumatycznych wydarzeń. Jakie będą konsekwencje nagłego przeskoku ze świata dzieciństwa do świata dorosłych? Jak przetrwać w skrajnym zagrożeniu i nie utracić swojego człowieczeństwa? Te pytania towarzyszą obrazowi Tarkowskiego, ponieważ reżyser, jak nikt inny potrafił łączyć poetyckość i duchowość z ważnymi, życiowymi tematami - zachęcają organizatorzy.

Wstęp na wydarzenie jest wolny.

***

Sprawdź co dzieje się w Lublinie. Pobierz aplikację CO GDZIE KIEDY ze sklepu Google Play.

(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna