Kino

Konfrontacje z Kieślowskim w Centrum Kultury

Dodano: 29 listopada 2016, 19:10
Autor: Damian Drabik

fot. kadr z filmu "Krótki film o zabijaniu"
fot. kadr z filmu "Krótki film o zabijaniu"

Centrum Kultury zaprasza na kolejne projekcje filmowe z cyklu "Konfrontacje z Kieślowskim", w ramach których prezentowane są dzieła jednego z najwybitniejszych polskich reżyserów - Krzysztofa Kieślowskiego.

W piątek, 2 grudnia o godz. 20 wyświetlony zostanie "Krótki film o miłości". Jedno z warszawskich osiedli. Dziewiętnastoletni Tomek mieszka w wynajętym pokoiku u matki swojego kolegi. Wieczorami konsekwentnie uczy się języków, ale gdy zbliża się godzina 21, odsłania stojącą na stoliku lunetę i zaczyna obserwować. Ustawiony nieruchomo przyrząd od dawna wycelowany jest w okno mieszkania kobiety mieszkającej naprzeciwko.

Z kolei w sobotę o godz. 20.15 organizatorzy zaprezentują "Krótki film o zabijaniu". Premiera tego filmu wywołała wstrząs. Nie tylko z powodu wyjątkowo drastycznych scen morderstwa i wykonania wyroku śmierci, ale także ze względu na czas, w jakim się ukazał. Rok 1988 był okresem szczególnie nasilonych dyskusji na temat sensowności „najwyższego wymiaru kary”. Krytyka i publiczność potraktowały film Kieślowskiego jako ważny głos w tym sporze.

Bilety na poszczególne seanse kosztują 8 i 10 zł.

Użytkownik niezarejestrowany
(1) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (29 listopada 2016 o 22:46) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Z tym Kieślowskim od Hany Szapiro-Sawickej ? Kieślowski jaką "kulturę" tam będzie prezentował ? POLINOWSKĄ czy będzie się podszywał pod naszą Narodową ?.
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (1)

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna