Kino

"Kosmos" i "Czerwony Pająk" w kinie Grażyna

Autor: Damian Drabik

fot. materiał dystrybutora filmu
fot. materiał dystrybutora filmu

W niedzielę, 9 października w Kinie Grażyna (ul. Wallenroda 4a) będzie można zobaczyć dwie znakomite filmowe produkcje - "Kosmos" Andrzeja Żuławskiego oraz "Czerwonego Pająka" Marcina Koszałki.

O godz. 16 odbędzie się projekcja ostatniego filmu Andrzeja Żuławskiego - "Kosmos". Adaptacja powieści Gombrowicza opowiada historię Witolda i Fuksa, którzy udają się do prywatnego pensjonatu. Jeden nie zdał egzaminów na prawie, drugi porzucił pracę u paryskiego projektanta. W zdawałoby się spokojnym miejscu dochodzi do dziwnych sytuacji. Wróbel zawieszony na sznurku, dziwne znaki w ogrodzie czy zniekształcone usta pokojówki skrywają tajemnicę.

"Czerwony pająk" będzie wyświetlony o godz. 18. To film, którego inspiracją jest historia Karola Kota, seryjnego mordercy działającego w Krakowie w latach 60., znanego też jako "Wampir z Krakowa". Punktem zwrotnym w życiu spokojnego chłopaka był moment, gdy przypadkiem został świadkiem morderstwa. Kierowany ciekawością, zaczyna śledzić zabójcę. W ten sposób odkrywa mroczną stronę swojej natury, której istnienia nie był świadomy.

Bilety na poszczególne seanse kosztują 10 i 12 zł.

Czytaj więcej o: kino film Kino Grażyna
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna