Kino

Lato z DKF Benshi. Trzy seanse

Dodano: 13 lipca 2016, 10:14
Autor: Damian Drabik

fot. kadr z filmu "Opiekun"
fot. kadr z filmu "Opiekun"

W lipcu Kinoteatr Projekt zaprasza na tylko trzy seanse filmowe w ramach Dyskusyjnego Koła Filmowego Benshi. W tym miesiącu projekcje odbędą się w Centrum Kultury dzień po dniu od 21 do 23 lipca.

W czwartek, 21 lipca zobaczymy film "Niedobrani" w reżyserii Lucasa Belvaux. Bohateremami produkcji są: Clement, czytający Kanta i Prousta, oraz Jennifer, która woli romansidła i kolorowe magazyny. Serce i ciało są gotowe na wspaniałą miłość, ale czy to wystarczy, by przełamać bariery kulturowe i społeczne?

Na piątek organizatorzy planują pokaz "Blokady" Emina Alpera. Jest to zaskakująco celna, porażająca wizualnie wizja współczesnego świata, który przenika wszechobecna atmosfera inwigilacji, zagrożenia terroryzmem i społecznego szaleństwa.

Z kolei w sobotę obejrzymy "Opiekuna" Michaela Franco. David jest pielęgniarzem i opiekuje się nieuleczalnie chorymi pacjentami. Traktuje swój zawód jak powołanie i z każdą osobą, którą się zajmuje, nawiązuje silną emocjonalną więź. Poza pracą jest samotnym, zamkniętym w sobie człowiekiem, strzegącym tajemnicy swojej przeszłości. Każdego ze swoich pacjentów potrzebuje równie mocno jak oni jego.

Wszystkie pokazy odbędą się o godz. 18. Wstęp wolny. Prelekcję wygłoszą i dyskusję poprowadzą Joanna Gładysz i Krystian Drozd.

(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna