Kino

Letni Pełny Metraż w muszli koncertowej

  Edytuj ten wpis
Dodano: 5 września 2010, 13:53
Autor: red

Jeszcze tylko w tę (5.09) i w kolejną niedzielę będą w muszli koncertowej Ogrodu Saskiego darmowe seanse z cyklu "Letni Pełny Metraż".

"Letni Pełny Metraż”, który wystartował 21 sierpnia, to pokazy najciekawszych – zdaniem organizatorów – fabuł, które przewinęły się przez cztery edycje Międzynarodowego Festiwalu Młodego Kina "Pełny Metraż”, poświęconego niezależnym pełnometrażowym filmom fabularnym i dokumentalnym.

– Niezależne pełnometrażówki są zjawiskiem szczególnym – tłumaczą organizatorzy. – Powstają dzięki zaangażowaniu i pasji młodych filmowców, ich autentycznej potrzebie wypowiedzi za pomocą języka filmowego.

Przed kinomanami jeszcze dwa plenerowe seanse i trzy offowe filmy do obejrzenia.

Początek projekcji o godz. 20.

Wstęp wolny!

Program

5.09.2010
"Teraz i zawsze”
99 min.
reż. Artur Pilarczyk
Polska 2009
Historia młodego chłopaka, studenta AWF-u. Przypadkiem trafia on na spotkanie grupy charyzmatycznej Odnowy w Duchu Świętym, która robi na nim duże wrażenie. Składa tam prośbę o zdobycie miłości pewnej dziewczyny, w której jest zakochany. Prośba spełnia się, ale wydarzenie to sprawia, że chłopak postanawia pójść w życiu inną drogą...

12.09.2010
"33th day" (33 dzień)
60 min.
reż. Andrej Boka
Serbia 2008
Anamarija, głowa konserwatywnej i religijnej rodziny, po śmierci męża czuje się prześladowana. Pomimo szalejącego zła, próbuje odnaleźć równowagę pomiędzy wychowywaniem dzieci i własnym bezpieczeństwem. Jej córka, Ludmiła próbuje sprzeciwiać się terrorowi matki. Natomiast uwielbiany syn Zivica jest posłuszny każdemu jej poleceniu, a tym samym, słuchając reguł wyznaczonych przez matkę i kościół, stara się być wstrzemięźliwy.
"Waiting at the Gate" (Czekając przed drzwiami)
60 min.
reż. Rocky Palladino
Wielka Brytania 2008
Zostało dwa tygodnie do zakończenia szkoły i Robert ma zamiar uporać się z najtrudniejszym momentem jego młodocianego życia. Po tym, jak zostaje zatrzymany po lekcjach, zaczyna mało prawdopodobną przyjaźń ze znużonym nauczycielem muzyki. Później rozpoczyna walkę z klasowym rasistą. W ciągu ostatnich dni w szkole Robert mierzy się z posępną przyszłością, która czeka na niego za bramą szkoły.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna