Kino

Lubelska premiera "Rysy"- filmu Michała Rosy

  Edytuj ten wpis
Dodano: 23 września 2008, 12:03

Obraz nagrodzony na tegorocznym Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni zobaczymy w w piątek w Chatce Żaka.

Swoją polską premierę "Rysa" miała 19 września. W Lublinie możemy ten film zobaczyć tydzień później. Na projekcję zaprasza Chatca Żaka w piątek, 27 września o godz. 19. Bilety w cenie 12 zł można kupić w kasie kina.

"Rysa" - wyreżyserowana przez Michała Rosę, laureata Nagrody Specjalnej Jury 31. FPFF w Gdyni za film "Co słonko widziało" - to psychodrama rodzinna nawiązująca klimatem do dzieł Ingmara Bergmana, poruszająca nośny ostatnio temat lustracji.

Na tegorocznym festiwalu w Gdyni najnowszyu obraz Michała Rosy został nagrodzony za scenariusz. Dostał też wyróżnienie dla pary aktorskiej Jadwigi Jankowskiej-Cieślak i Krzysztofa Stroińskiego.

Po piatkowej projekcji w Chatce Żaka spotkanie z reżyserem Michałem Rosą oraz odtwórcą głównej roli Krzysztofem Stroińskim. Rozmowę z artystami poprowadzi ks. Andrzej Luter.

O czym jest Rysa

Joanna i Jan to małżeństwo z wieloletnim stażem. Ona jest profesorem uniwersyteckim, on - nauczycielem matematyki.

Pewnego dnia Joanna dostaje od "życzliwego nieznajomego" informację o rzekomej podłości, której dopuścił się w przeszłości jej mąż.

Na Jana pada podejrzenie, iż w latach pięćdziesiątych współpracował ze służbami bezpieczeństwa, donosząc przy tym na ojca Joanny.

Niepotwierdzone spekulacje stopniowo kładą się cieniem na ich związku. Zdarzenie sprzed laty staje się rysą na lśniącej powierzchni ich dotychczasowego życia.

Film zrealizowany kameralnymi i oszczędnymi środkami. To, co najważniejsze, dzieje się za kulisami.


Bilet: 12 zł (am)


  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna