Kino

Majowe wtorki z "Barierą w Chatce Żaka

  Edytuj ten wpis
Dodano: 13 maja 2014, 12:26
Autor: (oprac. reda)

13 maja, 20 i 27 - trzy wieczory filmowe w lubelskiej Chatce Żaka z chłodną kinematografią. Wszystkie seanse zaczynają się o godz. 20.

We wtorek (13 maja) "Śmiech mewy” reż. Ágúst Gudmundsson. Islandzki film z 2001 roku nagrodzony za najlepszy film, reżyserię, scenariusz, rolę kobiecą (M. Vilhjálmdóttir), drugoplanową rolę męską (H. S. Gudnason) i drugoplanową rolę kobiecą (K. Kjeld).

To historia niespełna 11-letniej Aggi, śledzącej piękną Freyę, która wróciła ze Stanów Zjednoczonych jako młoda wdowa. Jest urzekającą, powabną i niebezpieczną kobietą, która wywraca wszystko do góry nogami. Buntuje się przeciw autorytetom i tradycjom rodzinnym, a także swojemu nowemu mężowi i teściowej, czyniąc to z urzekającym wdziękiem. Czarująca komedia zmienia filmowy ton, gdy w tajemniczych okolicznościach ginie jeden z kłopotliwych oponentów…

W kolejny wtorek ( 20 maja) islandzki film "Dzieci”. Obraz, który wyreżyserował Ragnar Bragason dostał Islandzką Nagrodę Filmową EDDA'2006 za scenariusz i Grand Prix na MFF w Kopenhadze'2007.
To wielowątkowa opowieść, znakomicie przedstawiająca złożoność relacji między rodzicami i dziećmi, a w opinii reżysera - najbardziej islandzki film, jaki kiedykolwiek powstał. Samotna i doświadczona przez los matka, Karítas, nie ma pojęcia, co zachodzi w życiu jej 12-letniego syna Gudmunda. Na dodatek ojciec Gudmunda, Gardar, zaplątany w półświatek kryminalny Rejkiawiku, z którego chce się wydostać, postanawia odwiedzić syna, którego nigdy nie widział.

W ostatni majowy wtorek (27 maja) zobaczymy "Inna drogę” - reż. Hafsteinn Gunnar Sigurdsson. Islandzki film z 2011 roku, który przywołuje historię z lata połowy lat 80. Finn i Alfred malują pasy na drodze w północnym zakątku Islandii. Prawie nie ma tam ruchu i ta niedobrana para partnerów przy pracy może cieszyć się jedynie swoim towarzystwem. Każdy z nich inaczej odczuwa tę raczej kłopotliwą delegację, która nieoczekiwanie pozwoli im wymalować pasy także na życiowych zakrętach.

Wejściówki na filmy są po 10-12 zł i można je kupować w kasie kina na 30 minut przed seansami.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o: Chatka Żaka bariera
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna