Kino

Maszyny zwrócą się przeciw ludziom

  Edytuj ten wpis
Dodano: 3 września 2009, 15:45

To już pewne. 18.09 będzie apokalipsa! Ta ponura historia zacznie się prawdopodobnie o godz. 9 wieczorem. W Cinema City Lublin.

Nadchodzi moment, kiedy wszystkie maszyny świata, zasilane i kierowane przez Wielką Machinę, zwrócą się przeciwko ich użytkownikom i wywołają przewrót, w którego wyniku ludzkość zostanie zdziesiątkowana.

Tymczasem tajemniczy naukowiec powołuje do życia grupę niewielkich szmacianych laleczek, które przetrwają apokalipsę. Grupka dziewięciu niekonwencjonalnych bohaterów po zniszczeniu świata przez maszyny spróbuje go odtworzyć.

Oto skład miniaturowej armii: Jeden – apodyktyczny weteran, Dwa – dobrotliwy, ale już leciwy wynalazca, Trzy i Cztery – uczone bliźniaczki, które porozumiewają się bez słów, Pięć – troskliwy i nieustraszony inżynier, Sześć – szalony artysta, którego bezustannie prześladują wizje, Siedem – odważna, samodzielna wojowniczka, Osiem – niezbyt lotny ochroniarz Jedynki i Dziewięć – przywódca grupy.

Nietypowa ekipa musi wznieść się ponad drobne spory i swoje ograniczenia, aby przechytrzyć i zwyciężyć wszechwładne maszyny, a zwłaszcza potężną bestię, grasującą na zgliszczach metropolii.

Tę katastrofę warto przeżyć nie tylko po to, żeby prześledzić przygody Dziewięć i S-ki. Także po to, aby obejrzeć scenerię, w jakiej będą się rozgrywały. Rozpoznamy w niej ciekawie przetworzone zdjęcia miast zniszczonych w trakcie II wojny światowej autorstwa Zdzisława Beksińskiego.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna