Kino

Miasto movie: "Berlin Calling"

Dodano: 26 sierpnia 2016, 14:56
Autor: Damian Drabik

fot. "Berlin Calling"
fot. "Berlin Calling"

Dobiega końca letnia propozycja filmowa Warsztatów Kultury, czyli plenerowe Miasto movie latem. Od września powracamy z cyklem do siedzimy Warsztatów, tymczasem w środę, 31 sierpnia o godz. 20.30 miłośnicy kina po raz ostatni w tym roku spotkają się na placu przed Teatrem Andersena. Ostatniego dnia lata będzie można obejrzeć film "Berlin Calling".

DJ Ickarus (w tej roli Paul Kalkbrenner i jednocześnie autor ścieżki dźwiękowej do filmu) wraz ze swoją menadżerką i dziewczyną Mathilde (Rita Lengyel) bierze udział w tournée występując w klubach, a jednocześnie przygotowuje się do wydania muzycznego albumu. Wspomaga się narkotykami. Mathilde coraz gorzej znosi jego nałóg. Gdy Ickarus przedawkuje i znajdzie się w szpitalu psychiatrycznym, kobieta szuka pocieszenia u dawnej kochanki. Dzień ukończenia albumu oddala się.

- To barwna i dynamiczna pocztówka z Berlina – europejskiej stolicy techno, clubbingu i nocnego życia. Pełen muzyki, transowy, hipnotyzujący obraz Hannesa Stohra na stale wpisał się w najnowszą popkulturę. Film nawiązujący swoim tytułem do słynnej piosenki The Clash – „London Calling”, to dziś dzieło już legendarne i to nie tylko w Niemczech. Warto je sobie odświeżyć na koniec wakacji wraz z naszym cyklem - zachęcają organizatorzy.

Udział w pokazie jest bezpłatny.

(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna