Kino

Miasto movie i Inne Brzmienia: "Kredens"

Dodano: 1 lipca 2016, 16:59
Autor: Damian Drabik

fot. "Kredens"
fot. "Kredens"

Pierwszy lipcowy seans w ramach cyklu Warsztatów Kultury Miasto movie zorganizowany zostanie także w ramach trwającego w tym czasie festiwalu Inne Brzmienia. W środę, 6 lipca o godz. 22 na placu przed Teatrem im. Ch. H. Andersena obejrzymy film "Kredens".

Głównym bohaterem jest skromny intelektualista Orest, wiolonczelista w orkiestrze Opery Lwowskiej, który marzy o karierze muzyka koncertowego. Wreszcie dostaje szansę aby pojechać do Wiednia na szkolenia. Kiedy wszystko zdaje się przebiegać według jego planu pojawia się konkurent, który próbuje usunąć Oresta na bok i zająć jego miejsce. Poza tym napastnicy przeprowadzają ataki na szkołę muzyczną, gdzie uczy się jego syn, a teściowa chce żeby zapłodnił siostrę swojej żony. Wydaje się, że zbyt wiele dzieje się na raz, a Orest zmuszony jest w jakiś sposób załagodzić wszystkie konflikty.

Reżyserem filmu jest Ukrainiec Valentyn Vasyanovych, operator głośnego "Plemienia" z 2014 roku, za zdjęcia do którego nagrodzony został Złotą Kamerą podczas Międzynarodowego Festiwalu Operatorów Filmowych. Vasyanovych to prawdziwy człowiek-orkiestra w świecie kina, jest nie tylko zdjęciowcem i reżyserem, ale także scenarzystą, montażystą, kompozytorem i producentem.

Wstęp wolny.

(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna