Kino

Miasto movie na Ponikwodzie

  Edytuj ten wpis
Dodano: 15 lipca 2014, 16:30

Cykl plenerowych pokazów filmowych 17, 24, 31 lipca oraz 7 sierpnia; o godz. 21, boisko sportowe przy Lubelskim Centrum Edukacji Zawodowej ul. Magnoliowa. Wstęp wolny.

Program na lipiec:

17 lipca, godz. 21.00- Elling - reż. Petter Naess, czas 89', 2001 r.

24 lipca, godz. 21.00- Słoneczne miasto - reż. Martin Sulik, czas 95', 2005 r.

31 lipca, godz. 21.00- Erratum - reż. Marek Lechki, czas 90', 2010 r.

7 sierpnia, godz. 21.00 - Karmel - reż. Nadine Labaki, czas 95’, 2007 r.

Przed każdym pokazem, o godz. 20:30 odbywają się seanse Miasto movie dzieciom czyli filmowe wieczorynki.

Elling - znakomity komediodramat, skrojony według najlepszych skandynawskich wzorców. Historia tytułowego Ellinga, zagubionego, skrycie marzącego o karierze poety, samotnika i ekscentryka, który spotyka na swojej drodze równie niedostosowanego społecznie Kjella. Dwaj skrajnie różni mężczyźni muszą zamieszkać razem na jakiś czas w ramach społecznego programu, jak wprowadza rząd Norwegii. Co z tego wyniknie warto się przekonać samemu.

Słoneczne miasto - kino czeskie znane jest z umiejętności pokazywania społecznych problemów przez pryzmat komediowy czy też satyryczny. „Słoneczne miasto" to z jednej strony gorzki obraz ludzi pozbawionych pracy, perspektyw a niekiedy nawet środków do życia, z drugiej zaś bardzo ciepła i pokrzepiająca opowieść o przyjaźni i odzyskiwaniu utraconej nadziei. Warto zobaczyć jakie filmy kręcą nasi południowi sąsiedzi, gdyż potrafią to robić naprawdę dobrze.

Erratum - ten bardzo kameralny i wyciszony obraz znalazł się w gronie najważniejszych polskich filmów ostatnich lat. Marek Lechki obsadza w roli głównej Tomasza Kota (dawno nie widzianego w roli innej niż komediowa) aby opowiedzieć historię człowieka który wraca na chwilę na "stare śmieci", do rodzinnego miasta. Główny bohater musi na 2 dni wyjechać z Warszawy do rodzinnego Szczecina, z którego uciekł w młodości zostawiając samotnego ojca oraz starych przyjaciół. Jak wypadnie konfrontacja z duchami przeszłości i czy czas leczy wszystkie rany? o tym m.in. opowiada „Erratum”.

Karmel - akcja tego zjawiskowego filmu dzieje się w Bejrucie, a konkretnie w salonie urody dla kobiet prowadzonym przez główną bohaterkę Layalę (w tej roli sama reżyserka Nadine Labaki). Jest to miejsce spotkań kilku kobiet, w różnym wieku, o różnym pochodzeniu i sytuacji życiowej. W salonie Layali wszystkie one czują się jednak swobodnie, jest to dla nich swoisty azyl, przestrzeń doszczerej rozmowy, śmiechu, ale bywa także miejscem prawdziwego życiowego wsparcia.Labaki tworzy swoją historię w sposób niezwykle subtelny, pięknie łącząc dyskretny humor z poważniejszym kontekstem. „Karmel” to film o kobietach, ale skierowany nie tylko do kobiet. Każdy spragniony oryginalnego kina widz doceni jego zalety.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o: Miasto movie
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna