Kino

Miasto Movie - pokazy w grudniu

  Edytuj ten wpis
Dodano: 3 grudnia 2012, 18:17

W środę, 5 grudnia, kolejna odsłona cyklu filmowego "Miasto Movie". Tym razem organizatorzy przeglądu zapraszają na filmowe opowieści o mieście w wydaniu baśniowym.

Druga część pokazów odbywać się będzie pod hasłem "Wielkomiejska baśń". Zobaczymy tu obraz miasta osnuty na legendach, mitach, wyobrażeniach o nim. Akcja filmów wybranych do pokazów osadzona jest w przestrzeni miejskiej a ich przesłanie jest, jak to zwykle w baśniach, czytelne i jasno określone.

W grudniowej odsłonie "Miasto Movie" zaprezentowane zostaną trzy filmy: "Niewidzialne Miasto" - projekt zainicjowany przez Zakład Badań Kultury Wizualnej i Materialnej w Instytucie Socjologii UAM w Poznaniu oraz firmę Metropolis, a polegający na prezentacji i analizie spontanicznych form twórczej aktywności obecnej w miejskiej przestrzeni. Po pokazie odbędzie się spotkanie podsumowująca poprzedni cykl: "Miasto marzenie”.

Jako drugi zostanie pokazany "Fisher King" - klasyczna opowieść spod ręki Terry'ego Gilliama, zdaniem wielu, ostatniego mistrza kina w tzw. starym, dobrym stylu. Historia dwóch mężczyzn z całkowicie różnych światów, których los zetknie ze sobą i, jak to zwykle w baśniach bywa, wystawi na ciężką próbę.

Podczas ostatniego grudniowego pokazu zobaczymy film "Hanami - Kwiat wiśni". Film przedstawia starsze małżeństwo, Rudi i Trudi, które tzw. "najlepsze lata" mają za sobą. Są względnie szczęśliwi, cieszą się własną obecnością nawet mimo nie najlepszych kontaktów z dorosłymi już dziećmi. W ich życie zakradła się jednak widoczna stagnacja i monotonia.

Kiedy: 5 grudnia, godz. 19.00
Gdzie: Warsztaty Kultury, ul. ks. J. Popiełuszki 5
Wstęp wolny

  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna