Kino

Miasto Movie w styczniu. Program projekcji

Dodano: 26 grudnia 2015, 10:30
Autor: Damian Drabik

"Wesele w Sorrento"
"Wesele w Sorrento"

Warsztaty Kultury opublikowały program filmów, jakie zobaczymy w styczniu w ramach cyklu Miasto Movie. W przyszłym miesiącu czeka nas trzy wyjątkowe seanse z filmami dwóch utalentowanych reżyserek i jednego nietuzinkowego twórcy.

W styczniu, podobnie jak w grudniu, zobaczymy jedynie trzy filmy. Organizatorzy wynagrodzą nam to jednak ciekawym doborem produkcji. Na początek będziemy mogli obejrzeć film „Dziwne dni” w reżyserii Kataryn Bigelow – pierwszej kobiety reżyser nagrodzonej Oscarem (za „The Hurt Locker”). „Dziwne dni” to intrygujące kino science-fiction z Ralphem Fiennesem w roli głównej.

Drugim obrazem, jaki przyjdzie nam zobaczyć, jest „Wesele w Sorrento”, także w reżyserii kobiety – Susanne Bier. Duńska artystka uchodzi obecnie za jedną z najciekawszych skandynawskich twórczyń filmowych. Każde jej dzieło jest wydarzeniem. „Wesele w Sorrento” to ciepła historia z miłością w tle. W rolach głównych Pierce Brosnan i Trine Dyrholm.

Ostatnim filmem w styczniu będzie „Pogrzeb” Abla Ferrary – dramat gangsterski ze znakomitą obsadą (Chris Walken, Chris Penn, Isabella Rossellini, Vincent Gallo, Benicio Del Toro).

Miasto Movie to cykl filmowy poświęcony tematyce miasta. W prezentowanych produkcjach miasto bywa zarówno tłem, jak i bohaterem, cichym świadkiem kameralnych opowieści lub aktywnym uczestnikiem kinowego zgiełku. - Miasto w naszych pokazach ma wiele twarzy, bywa piękne, groźne, radosne, melancholijne ale zawsze ciekawe i mające swoją opowieść – twierdzą organizatorzy.

Seanse będą odbywać się w środy (od 13 stycznia) o godzinie 19. Na wszystkie projekcje wstęp wolny.

Program na styczeń 2016: 

13 stycznia 2016, godz. 19.00 – „Dziwne dni”, reż. Kathryn Bigelow , czas 145’, 1995 r.

20 stycznia 2016, godz. 19.00 – „Wesele w Sorrento”, reż. Susanne Bier, czas 116’, 2012 r.

27 stycznia 2016, godz. 19.00 – „Pogrzeb”, reż. Abel Ferrara, czas 99’, 1996 r.

Czytaj więcej o: film Warsztaty Kultury Miasto movie
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna