Kino

Miasto Movie: "Whisky dla aniołów"

Dodano: 20 listopada 2015, 07:35
Autor: Damian Drabik

"Whisky dla aniołów"
"Whisky dla aniołów"

Na koniec listopada Warsztaty Kultury proponują spotkanie z brytyjskim reżyserem Kenem Loachem. Projekcja filmu "Whisky dla aniołów" w środę, 25 listopada, o godz. 19.

"Whisky dla aniołów" to opopwieść o czwórce przyjaciół, którzy spotykają się na życiowym zakręcie. Każdy z nich posiada charakterystyczną cechę: Mo to kleptomanka, Albert nie wie, w jakim roku żyje, Robbie ma wrażliwy węch, a Rhino olbrzymie poczucie humoru. Okazuje się, że Robbie odkrywa w sobie talent do rozpoznawania smaków whisky. Przyjaciele postanawiają wykorzystać ten fakt, by odmienić swoje życie.

- Wątki komediowe na zmianę przeplatają się tu z dramatycznymi, a bohaterowie w miarę rozwoju akcji dokonują przewartościowania swoich poglądów. Jak może pomóc w tym butelka najdroższej whisky i konkurs koneserów tego trunku? O tym najlepiej przekonać się samemu podczas seansu - zachęcają organizatorzy.

Ken Loach to wielokrotnie nagradzany brytysjki reżyser, autor takich produkcji, jak "Wiatr buszujący w jęczmieniu", czy "Szukając Erica". Prezentowana w ramach cyklu Miasto Movie "Whisky dla aniołow" otrzymała Nagrodę Jury na festiwalu w Cannes w 2012 roku, produkcja była także nominowana do wielu światowych nagród, m.in. Cezarów, czy BIFY.

Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny.

Czytaj więcej o: Warsztaty Kultury Miasto movie
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna