Kino

Miasto movie ze Starego Miasta

  Edytuj ten wpis
Dodano: 31 stycznia 2013, 14:30
Autor: (oprac. agdy)

13 lutego zobaczymy „Slumdog. Milioner z ulicy”
13 lutego zobaczymy „Slumdog. Milioner z ulicy”

Gratisowe projekcje filmowe w każdą środę (repertuar na luty 2013)

Jest namacalna korzyść z przeprowadzki Warsztatów Kultury z warsztatów przy ul. Popiełuszki do galerii przy ul. Grodzkiej. Środowe projekcje filmowe w ramach cyklu „Miasto movie” mamy na Starym Mieście.
Jest już lutowy program gratisowych pokazów filmów na które zapraszają autorzy cyklu: Agnieszka Wojciechowska i Rafał Chwała. W każdą środę lutego, zawsze o godz. 19 będziemy oglądać filmy zebrane w pakiet „Wielkomiejska baśń”.

* 6 lutego - „Oliver Twist” – reż. Roman Polański, czas 130', 2005 r.
Reżyser sięga do klasycznej powieści Karola Dickensa, zabierając tym samym widzów do XIX Londynu. Tytułowy Oliver (w tej roli debiutujący, wybrany z ponad tysiąca kandydatów, Barney Clark) to tzw. „dziecko ulicy”, chłopiec wychowywany w sierocińcu, od najmłodszych lat przechodzący prawdziwą szkołę życia. Po wielu perturbacjach mały bohater wpada „pod skrzydła” niejakiego Fagina (w tej roli znakomity Ben Kingsley) - szefa bandy młodocianych złodziejaszków.

* 13 lutego - „Slumdog. Milioner z ulicy” – reż. Danny Boyle, czas 120’, 2008 r.
Film, który zgarnął 8 Oskarów, 4 Złote Globy i 7 nagród BAFTA. Połączenie kina autorskiego z baśniowo - musicalową estetyką a la Bollywood. Boyle kreśli historię człowieka z marginesu społecznego, posiadającego jednak niezwykle silną wolę, upór oraz niezbędną odrobinę szczęścia, by móc odwrócić zły los.

* 20 lutego - „Opowieści z metra” – reż. Ewan McGregor, Bob Hoskins, Jude Law, Stephan Hopkins, Amy Jenkins, Armando Iannucci, Gaby Dellal, Charles McDougall, Menhaj Huda, czas 89’, 1999 r.
Zbiór fascynujących etiud filmowych w których, poza uznanymi reżyserami, jak choćby Stephan Hopkins, za kamerą stanęli wybitni, brytyjscy aktorzy - m. in.: Ewan McGregor, Bob Hopkins czy Jude Law. Wspólny mianownik stanowi tu przestrzeń londyńskiego metra, a całość utrzymana jest w nieco groteskowej, bajkowo-surrealistycznej konwencji opowieści z dreszczykiem.

* 27 lutego - „Hugo i jego wynalazek” – reż. Martin Scorsese, czas 127’, 2011 r.
Akcja najnowszego dzieła Scorsese osadzona jest w Paryżu, a ściślej rzecz ujmując na dworcu kolejowym, w podziemiach którego ukrywa się tytułowy Hugo. Za kanwę scenariusza posłużyła powieść Briana Selznicka – „Wynalazek Hugona Cabreta”. Reżyser daje do zrozumienia, jak tęskni dziś za dawnym kinem, jego magią i fantazją, a także pewną ulotnością filmowego przeżycia.

  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna