Kino

Miasto movie: „Życie Pi”

Dodano: 5 lutego 2016, 07:20
Autor: Damian Drabik

"Życie Pi"
"Życie Pi"

Kolejny w lutym seans w ramach cyklu Warsztatów Kultury „Miasto movie” odbędzie się w środę, 10 lutego, o godz. 19. Tym razem zobaczymy nagrodzony czterema Oscarami film Anga Lee „Życie Pi”.

„Życie Pi” to widowiskowa ekranizacja słynnej powieści Yanna Martela o tym samym tytule. Zachwycająca obłędną stroną audiowizualną produkcja przedstawia historię tytułowego Pi, który ratuje się z katastrofy statku. W towarzystwie hieny, orangutana, zebry i tygrysa bengalskiego o imieniu Richard Parker, chłopak w niewielkiej szalupie przemierza Ocean Spokojny w poszukiwaniu ratunku. Jest to niezwykła opowieść o ogromnej determinacji i pragnieniu życia.

Dzieło Anga Lee stanowi bezsprzecznie jeden z najpiękniejszych wizualnie filmów ostatnich lat. Cudowność obrazów zbudowana jest przede wszystkim na efektach komputerowych, używanych z głową i dopracowanych w najdrobniejszym szczególe, dlatego właśnie poszczególne ujęcia zapierają dech w piersiach. Może razić fakt, że praktycznie wszystko w tym filmie zostało wykreowane za pomocą komputera, ale wystarczy spojrzeć na kilka wysmakowanych kadrów, by docenić kryjące się za tym piękno.

Wstęp na wydarzenie jest wolny.

Czytaj więcej o: Warsztaty Kultury Miasto movie
Gość
Gość
(2) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (5 lutego 2016 o 08:51) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Jest napisane, że Warsztaty Kultury, 10 lutego, godz. 19. Warsztaty Kultury mieszczą się przy ul. Grodzkiej 5A. - redaktor
Rozwiń
Gość
Gość (5 lutego 2016 o 08:26) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Szanowna Redakcjo! wypadało by poinformować czytelników gdzie odbędzie się taki seans, skoro poruszacie taki temat to chyba raczej należało by podać szczegóły wydarzenia, a nie z tego tekstu nic nie wynika, jedynie, że ma być seans, ale gdzie o której itd. to już tajemnica........
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (2)

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna