Kino

National Theatre Live: Jak wam się podoba

Dodano: 16 kwietnia 2016, 17:06
Autor: Damian Drabik

fot. materiały promocyjne
fot. materiały promocyjne

Lubelskie Mutlikino zaprasza na retransmisję sztuki Williama Szekspira „Jak wam się podoba” w ramach cyklu „Sztuka brytyjska na wielkim ekranie”. Spektakl na dużym ekranie zobaczymy w poniedziałek, 18 kwietnia o godz. 19.

Wielka komedia Szekspira o miłości powraca do National Theatre po raz pierwszy od 30 lat, z Rosalie Craig w roli Rozalindy. „Jak wam się podoba” jest uznawana za najbardziej romantyczną z komedii Szekspira, nazywana bywa komedią sielankową. Opowiada o miłości w różnych jej aspektach i konfiguracjach, ale przede wszystkim o dojrzewaniu do miłości – zachęcają organizatorzy.

Tyran książę Fryderyk odbiera tron bratu, który musi udać się na wygnanie do lasu. Rządy Fryderyka i jego bezwzględność zmuszają coraz to nowych arystokratów, którzy nie mogą się z tym pogodzić, do ucieczki z miasta. Również córka księcia Celia oraz Rozalinda, córka wygnanego władcy, która do tej pory mogła przebywać na dworze, nie mogąc znieść tyranii uciekają się do Lasu Ardeńskiego w przebraniach, co rozpoczyna serię zabawnych pomyłek i komplikacji. 

Czas trwania wydarzenia ok. 240 min. (planowane przerwy w trakcie spektaklu). Bilety: 25-35 zł.

Czytaj więcej o: Multikino National Theatre Live
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna