Kino

Nie tylko "Hiszpański cyrk" w kinie Bajka

  Edytuj ten wpis
Dodano: 1 kwietnia 2011, 15:22

Recenzje najnowszego filmu Alexa de la Iglesii są entuzjastyczne. A to tylko jeden z 11 filmów, jakie zobaczymy w lubelskim kinie Bajka w ramach festiwalu „Tydzień Kina Hiszpańskiego”

– Nie można nie kochać Baska Alexa de la Iglesii, chyba że nie ceni się jego poczucia humoru, brawurowej satyry, surrealistycznej wyobraźni, zjadliwej ironii i realizacyjnej perfekcji. Ten oryginalny reżyser: kultowy nie tylko w swojej ojczyźnie – zderza ze sobą silne emocje. Dobro i zło ścierają się w walce przerażającej i wzbudzającej paroksyzmy śmiechu jednocześnie – pisze jeden z recenzentów powalony na kolana „Hiszpańskim cyrkiem”.

„Balada triste de trompeta” na MFF Wenecja 2010 otrzymał Srebrnego Lwa za najlepszą reżyserię i nagrodę za najlepszy scenariusz. Film otrzymał również najwięcej nominacji do najważniejszych nagród filmowych Hiszpanii: Nagród Goya. Nominowany jest w 15 kategoriach, w tym za najlepszy film, najlepszy scenariusz i dla najlepszego reżysera.

W piątek o godz. 20.30 w kinie przy Radziszewskiego 8 będzie można sprawdzić, czy dziennikarz i jurorzy miał rację.

Projekcja filmu Iglesii jest mocnym początkiem tygodniowego festiwalu. To zestaw obowiązkowy dla osób śledzących, co nowego dzieje się w europejskim kinie. Będą dokumenty, będą fabuły. Od kina społecznego, przez gorzkie komedie, po mroczny thriller. Między 1 a 7 kwietnia zobaczymy jedenaście tytułów.

– Jest większe zainteresowanie niż filmami z Ery Nowe Horyzonty Tour. I widzimy, że sporo osób kupuje karnety. Ale nic dziwnego, bilet kosztuje w tedy 7 złotych – mówi Krzysztof Niedźwiedź z kina Bajka. Bilety na poszczególne seanse kosztują 10 (ulgowy) i 12 zł.

Program
Piątek, 1 kwietnia: godz. 18.45 Bullying • godz. 20.30 Hiszpański Cyrk
Sobota, 2 kwietnia: godz. 18.45 Sięgnąć gwiazd • godz. 20.30 Kamienica w Madrycie
Niedziela, 3 kwietnia: godz. 18.45 Aita • godz. 20.30 Umrzeć ze śmiechu
Poniedziałek, 4 kwietnia: godz. 20.30 Dzień Bestii
Wtorek, 5 kwietnia: godz. 20.30 Familystrip
Środa, 6 kwietnia: godz. 20.30 Zakazana pamięć
Czwartek, 7 kwietnia: godz. 18.45 Obywatel Negri • godz. 20.30 Narzeczony dla Yasminy
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna