Kino

Noc Kultury: Kino w kinie i w plenerze

  Edytuj ten wpis
Dodano: 3 czerwca 2011, 11:23

Debiutantem tegorocznej NK jest kino Bajka, która zaprasza na spotkanie z rosyjską kinematografią.

– Bardzo wcześnie kończymy dziś płatne seanse. Już o godz. 20 gratisowa projekcja „Białego ptaka z czarnym znamieniem” Jurija Ilienko (genialny, poetycki obraz ukraińskiej wsi z czasów II wojny światowej – przyp. red.) a o godz. 22 „Rusałki” Anny Melikyan (niezwykła baśniowa historia Alisy – przyp. red. ). A o północy zapraszamy na dokument Krzysztofa Rzączyńskiego „Miłość, Europa, Świat Zygmunta Baumana” – mówi Waldemar Niedźwiedź, z kina przy ul. Radziszewskiego 8. – Od godz. 17 można odbierać wejściówki, ale przed seansami też będą – dodaje.

Kolejne dwa kinowe miejsca, to startujące równocześnie o godz. 21.30 projekcje plenerowe. – Jak w zeszłym roku, wyświetlimy filmy na placyku u zbiegu ul. Zielonej i Staszica. Będzie tam można zobaczyć ponad 50 tytułów. Ale każdy z filmów trwa… minutę – mówi Andrzej Rusin z Kinoteatru Projekt, który organizuje oba nocne kina w ramach akcji Filmowy Lublin. – Minutowe polskie i zagraniczne filmy będziemy w kółko wyświetlać do północy. Dłużej czynne będzie kino na Starym Mieście na skwerze przy Teatrze Andersena.

Tam wszystko zaczyna się od 111 minutowego bloku 9 filmów z tegorocznych Złotych Mrówkojadów. Potem na plenerowym ekranie 6 filmów Dobrze Zakręconych (w sumie 60 minut projekcji). Na zamknięcie pełnometrażowy film Michała Grzybowskiego „Non Sono Pronto” wyróżniony honorowo w Konkursie Kina Niezależnego 35. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni.

– Na widowni będzie piknikowo, lepiej mieć karimatę albo koc – dodaje Rusin.
agdy
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna