Kino

Nowe kino francuskie w Chatce Żaka

  Edytuj ten wpis
Dodano: 4 czerwca 2012, 20:33

RODZINA WOLBERGÓW
RODZINA WOLBERGÓW

Mały maraton filmowy. W trzy dni zobaczymy sześć seansów najnowszych filmów powstałych nad Sekwaną. Kino Studyjne w ACK „Chatka Żaka” zaprasza na seanse od niedzieli (10 czerwca) do wtorku (12 czerwca).

Pokazy zaczynają się o godz. 18 i 20.

W programie pełnometrażowe fabuły z ostatnich 3 lat, wszystkie zostały wyróżnione przez Akademię Sztuki i Techniki Filmowej z Paryża nagrodami Cezara.

– Każdego dnia przeglądu zapraszamy na 2 wieczorne seanse z francuskim kinem społecznym, zataczającym kręgi polityczne („Minister”), przez mroczne karty rodzinne („Rodzina Wolbergów”) i przyglądanie się nastolatkom („Przystojniaki”, „Wszystko co się świeci”), na wstrząsającym obrazie życia policjantów („Poliss”) i opowieści o ludziach na życiowym zakręcie kończąc – zachęcają organizatorzy pokazów.

Karnet na cały przegląd kosztuje 40 złotych. Będzie można go kupić w niedziele od godz. 17. Bilety po 10 i 12 złotych będą w kasie przed każdym seansem.

Program
10 czerwca, niedziela
g. 18.00 MINISTER
reż.: Pierre Schoeller; Francja 2011 (112 min)

Thriller polityczny rzucający nas na najgłębsze wody władzy.
Spokojny sen ministra transportu Bertranda Saint-Jeana zakłóca w środku nocy telefon. Autokar stoczył się w przepaść. Saint-Jean musi jechać na miejsce wypadku. Od tego momentu zaczyna się jego przeprawa ze światem. W natłoku samych pilnych spraw i wbrew sobie będzie musiał przeprowadzić projekt prywatyzacji dworców. Walka o władzę, kryzys ekonomiczny... Wszystko dzieje się w tym samym czasie, rodzi konflikty i pytania: jak wiele ludzie są gotowi poświęcić? Jak długo wytrzymają w państwie, które pożera tych, którzy mu służą?

g. 20.15 POLISS
reż.: Maïwenn, Francja 2010 (127 min)

Życie codzienne policjantów z Brygady Ochrony Nieletnich to zatrzymania pedofilów i piętnastoletnich kieszonkowców, ale także przerwy na obiad i rozmowy o problemach w związkach; przesłuchania agresywnych rodziców, zeznania dzieci, ale i solidarność kolegów z pracy i ataki śmiechu w najmniej odpowiednich momentach. To świadomość tego, że najgorsze zło istnieje i życie z tą świadomością. Jak policjantom udaje się pogodzić prywatność z otaczającą ich rzeczywistością? Fred, najbardziej wrażliwy ze wszystkich, z trudem zniesie obecność Melissy, fotografa Ministerstwa Spraw Wewnętrznych, której zadaniem jest stworzenie reportażu o brygadzie.

11 czerwca, poniedziałek
g. 18.00 PRZYSTOJNIAKI
reż.: Riad Sattouf, Francja 2009 (90 min)

Film o skomplikowanym życiu nastolatków.
Hervé, 14 lat, jest typowym nastolatkiem miotanym burzą hormonów, marzącym, żeby mieć dziewczynę, z zerowym powodzeniem u płci przeciwnej. Tym większe jest jego zaskoczenie, kiedy pewnego dnia zaczyna go podrywać Aurore, najładniejsza dziewczyna z klasy.
W otoczeniu znerwicowanej matki, nieśmiałych lub szpanerskich kolegów, zakompleksionych dziewczyn lub takich, które właśnie uczą się uwodzenia, targany sprzecznymi uczuciami Hervé stara się znaleźć swoje miejsce.

g. 20.00 RODZINA WOLBERGÓW
reż.: Axelle Ropert, Francja 2009 (82 min)

Film, po którym wzrasta apetyt na życie.
Simon Wolberg, mer małego prowincjonalnego miasteczka, szaleńczo zakochany w swojej żonie, zaborczy ojciec i zbuntowany syn. Potrafi wygłosić błyskotliwy wykład o amerykańskiej muzyce soul, ku najwyższemu zdumieniu uczniów. Bez oporów wtrąca się w prywatne życie innych i każe przysiąc swojej 18-letniej córce, że nigdy, przenigdy nie wyprowadzi się z domu rodzinnego. Na jego życiu odciska się piętno skrzywdzonego dziecka, więźnia obozu koncentracyjnego, który sam staje się ojcem. Jego cel to przeżyć ze swoją rodziną i za wszelką cenę trzymać się razem. Obsesja na punkcie rodziny każe jednak Simonowi wystawić swoich bliskich na próbę, aby sprawdzić, czy to co ich łączy jest wystarczająco silne.

12 czerwca wtorek
g. 18.00 WSZYSTKO CO SIĘ ŚWIECI
reż.: Géraldine Nakache, Hervé Mimran, Francja 2010 (100 min)

Historia przyjaźni ze szczerego złota wystawionej na próbę w świecie z cekinów.
Komu z nas nie zdarzyło się wstydzić nowej fryzury matki, beznadziejnych dowcipów opowiadanych przez ojca czy pluszowej kanapy w salonie? Lila i Ely mieszkają w Puteaux po drugiej stronie mostu, który oddziela je od Paryża. Dzielą się wszystkim jak siostry, marząc o lepszym życiu i modnych butach.
Przechodząc z jednego kłamstwa w drugie, zrobią wszystko, żeby wejść do świata, do którego nie należą, świata wybrańców i luksusu, w którym wszystko wydaje się możliwe.

g. 20.00 KTO WYGRA Z LOSEM
reż.: Léa Fehner, Francja 2009 (120 min)

Film, który każe stawić czoła losowi.
Stéphane dostaje propozycję, która może odmienić jego życie. Po wyjeździe z Algierii, Zorah stara się dowiedzieć, dlaczego jej syn został zamordowany. Laure zakochuje się po raz pierwszy w życiu w młodym przestępcy o wielkim sercu, który właśnie został zatrzymany. Dwie kobiety, jeden mężczyzna, trzy drogi życiowe przecinające się w sali spotkań więzienia w Fleury-Mérogis, miejscu, w którym wszyscy będą musieli podjąć najważniejsze w życiu decyzje.
(materiały organizatora)
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna