Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Kino

18 listopada 2009 r.
11:44
Edytuj ten wpis

Pełny metraż pasjonatów (program)

0 0 A A

Dziewięć obrazów zostanie pokazanych podczas startującego w środę (18.11) IV Międzynarodowego Festiwalu Młodego Kina "Pełny Metraż”.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Będzie można głosować na najlepszy film. Głosujący wezmą udział w losowaniu odtwarzacza MP4 oraz 10 rocznych karnetów na przeglądy Future Shorts.

Przez pięć dni do obejrzenia będą obrazy polskie oraz hiszpański i szwajcarski. Swoje nowe prace zgłosili na festiwal m.in. Dominik Matwiejczyk i Piotr Matwiejczyk oraz grupa Fabryczna Art.

Codziennie od piątku do niedzieli po projekcjach odbędą się spotkania z twórcami filmów.

Impreza zacznie się w środę o godz. 18 od rozstrzygnięcia konkursu "My z Lublina”. Jury przyzna najlepszemu filmowi nagrodę ufundowaną przez Urząd Miasta Lublin. Nastąpi również wręczenie nagrody publiczności.

Wstęp wolny. Miejsce: Centrum Kultury, ul. Peowiaków 12.

Program

Środa, 18 listopada

18.00
Finał konkursu filmowego My z Lublina
Lista filmów biorących udział w konkursie:
Marcin Jabłoński - No borders in my city, 1,46 min
Tomasz Pawlak - Druga zmiana, 2,44 min
Tomasz Rutka - Lublin nocą, 3 min
Michał Kula - My z lublina, 2,57 min
Joanna Rawicz - Medalion, 2,47 min
Joanna Rawicz - Ocalić od zapomnienia, 2,56 min
Tomasz Marszycki - Ararat 2009, 3 min
Piotr Brożek - Be yourself in Lublin, 0,38 min
Piotr Brożek - Do it yourself in Lublin, 2,59 min
Paweł Zgierski - Przestrzeń Lublina 2,59 min
Grzegorz Piotr Wierzchowski - Kot z Cheshire, 3 min
Wojciech Chudzik - Drukarz wolnego słowa 2,49 min
Leszek Skarżyski - My, 1,38 min
Maciej Misztal - My z lublina, 1,03 min
Maciej Misztal - Miasto, 2,11min
Grzegorz Dziedzic - My z Lublina Lubelski klub Audi - WOŚP, 2,57 min
Grzegorz Dziedzic - My z Lublina Lubelski klub Audi, 1,42 min
Magdalena Urban - Poznaj ludzi, poznaj Lublin, 1 min
Łukasz Jędrzejewski - Lublinianin na obczyźnie, 3 min
Anna Jowik - PSF, 2,33 min
Krzysztof Laskowski - Miasto energii, 1,18 min
Gabriel Piętka - My z Lublina, 2,53 min

20.00
Lodo, 105 min - reż. Karlos Alastruey (Hiszpania)
KARLOS ALASTRUEY, urodzony w 1963 w Bilbao (Kraj Basków w Hiszpanii).Obecnie profesor na Uniwersytecie Nawarry. Karlos tworzy filmy o ludzkich i kulturowych wartościach. W 2004 otrzymał Złoty Medal UNICA za swój pierwszy fabularny film. Jego kolejny film "Anamorphosis" jest obecnie w postprodukcji.
Trzy poziomy świadomości Sary: obsesje z przeszłości i duchy teraźniejszości pchają ją w stronę własnego, wewnętrznego piekła. Pięć osób w ciemnym, pustym i bezludnym mieście poszukuje odpowiedzi na pytanie o swoją sytuację do chwili, gdy nowy przybysz wyjaśnia ich miejsce i rolę w tym dziwnym świecie. Sara podróżuje przez pustkowia chcąc pozostawić za sobą nieprzyjazną rzeczywistość, lecz są osoby które mają wobec niej inne plany..

Czwartek, 19 listopada

18.00
God No Say So, 88 min - reż. Brigitte Utrat Kornetzky (Szwajcaria)
Brigitte UTTAR KORNETZKY ur. 1959, w latach 1978 - 1986 studiowała
sztukę, muzykę, filozofię i prawo, zanim wybrała studia filmowe. Obecnie jest niezależnym filmowcem, podróżniczką, artystką i muzykiem oraz dorywczo dziennikarką.
Bóg jest tłem, a nie punktem centralnym w tym filmie o rozkwicie humanitaryzmu po wydarzeniach wojennych w Zachodniej Afryce. Na film składają się pełne wrażliwości, pięknie skomponowane obrazy.
W trakcie 11-letniej wojny odcięto dziesiątki tysięcy rąk, które zostały później wysłane do prezydenta Sierra Leone. "Rękami, którymi zagłosowaliście na rząd cywilny"- mawiali oprawcy - " już nigdy nie będziecie głosować."

20.00
Teraz i zawsze, 99 min - reż. Artur Pilarczyk
Artur Pilarczyk, ur. 1975. Absolwent polonistyki Uniwersytetu Wrocławskiego. Filmem fascynuje się od zawsze, od kilku lat realizuje własne projekty. Doświadczenie zdobywał na wielu studenckich i profesjonalnych planach. Autor kilku krótkometrażowych filmów - "Między nami" (2004), "Swoimi słowami"(2006). Za ten ostatni obraz otrzymał wiele nagród na festiwalach filmowych. Laureat nagrody kulturalnej wARTo Gazety Wyborczej 2009 w kategorii film.
Historia młodego chłopaka, studenta AWF-u. Przypadkiem trafia on na spotkanie grupy charyzmatycznej Odnowy w Duchu Świętym, która robi na nim duże wrażenie. Składa tam prośbę o zdobycie miłości pewnej dziewczyny, w której jest zakochany. Życzenie spełnia się, ale wydarzenie to sprawia, że chłopak postanawia pójść w życiu inną drogą...

Piątek, 20 listopada

18.00
Goście, czyli na wschodnich bezdrożach, 85 min
Pierwszy niezależny film nowelowy zrealizowany przez podlaskich filmowców, który tworzy osiem etiud filmowych połączonych w jedną pełnometrażową całość animacjami wykonanymi przez Sebastiana Łukaszuka: ANALIZA TERYTORIÓW reż. Paweł Nazaruk, MAMOBÓJCY reż. Grupa Przeciąg, NIEPROSZEŃCY reż. Marek Włodzimirow, NA LOTNISKU reż. Przemek Młyńczyk, HARDWARE VI reż. AlcoDudes, BAĆMAN reż. Wojciech Koronkiewicz, DROGA DO RAJU reż. Irek Prokopiuk, TY JESTEŚ MĄDRY, POWIEDZ DLA MNIE? reż. Hermanos de Chamuco.
Młody Marokańczyk Anouar próbuje dostać się do Europy Zachodniej, a konkretnie do Amsterdamu. Droga do celu wiedzie jednak dziwnym trafem przez Podlasie, wschodnią krainę, którą gdy raz się do niej zawita – nie łatwo ją opuścić...
UWAGA ! Po projekcji spotkanie z autorami etiud

20.00
Jedenaste nie uciekaj, 80min - reż. Robert Wrzosek
Robert Wrzosek, urodzony w Dzierżoniowie, zarabiał na życie w różnych miejscach Europy jako budowlaniec i nie tylko. Jednak powołanie aktorskie okazało się silniejsze. Wrócił do Polski, by w 1997 r. ukończyć studium aktorskie "Lart Studio” w Krakowie, a w 2001 r. Wydział Aktorski jako najstarszy w historii student wrocławskiej PWST. "JEDENASTE nie uciekaj” jest jego debiutem pełnometrażowym.
On zabiera ją w podróż. Nie po to, by pokazać jej piękną, górską okolicę, ani spędzić parę dni w odosobnionym miejscu, w towarzystwie pięknej kobiety. Ma wobec niej określone plany. Na miejscu jej oczekiwania co do wyjazdu zostają brutalnie zweryfikowane. Tych parę niewinnie zapowiadających się dni przemienia się w wędrówkę, która doprowadza obojga na rozdroże. Jaką cenę trzeba ponieść wybierając jedną z dróg zamiast powrotu?Akcja rozgrywa się nie pomiędzy bohaterami, ale w ich wnętrzach.
UWAGA! Po projekcji spotkanie z Robertem Wrzoskiem

Sobota, 21 listopada

18.00
Czeski film, 50 min – reż. Łukasz Jedynasty
Łukasz Jedynasty (Sheben) – urodzony w 1981 roku, twórca obsypanego nagrodami "Misia-Pysia”, znany także z serii kulinarnej "Gotuj z Shebenem”. Jego przygoda z filmem amatorskim zaczęła się w 1997 roku i trwa do dzisiaj. Ma w swoim dorobku kilkanaście krótszych i dłuższych form filmowych.
Rok 2011, przygotowania do EURO 2012 wchodzą w ostateczną fazę. Jednak kuszony 5 milionami euro prezydent RP postanawia sprzedać prawa do EURO Czechom... Szczęśliwie, po trzech latach ze śpiączki, budzi się Tomasz "Zając" Królikowski, (eks)gliniarz z krwi i kości, bezwzględny dręczyciel czeskiej mafii. Niestety, ktoś nadal życzy mu śmierci...

20.30
Atoglog, 85 min - reż. Kuba Zubrzycki, Fabryczna Art
Jakub Zubrzycki, założyciel grupy Fabryczna Art (2003); autor filmów: Matnia, 0, 5. Współtwórca filmów: Chasing the Acids, No stres. Aktualnie pierwszy rok Łódzkiej Szkoły Filmowej na wydziale reżyserii
Premiera filmu.
At Oglog to mroczny obraz społeczeństwa początku nowego tysiąclecia i chorych reguł, jakie nim rządzą. W szpitalu psychiatrycznym OGLOG dzieją się dziwne rzeczy. Nagle z celi znika pacjent DOKTORA o imieniu Vincent i na jego miejsce pojawia się ni stąd ni zowąd ON, podający się za Boga. Pobyt JEGO zmienia całkowicie relacje między pacjentami i władzami szpitala. Pogrążony w oparach alkoholowego amoku doktor, błądzi po otchłaniach ludzkiej podświadomości, sterowany przez wyższą instancję....
UWAGA! Po premierze spotkanie z Jakubem Zubrzyckim oraz członkami ekipy filmowej a także aktorami: Mariuszem Jakusem (Teatr im. Jaracza - Łódź), Mariuszem Witkowskim (Teatr im. Jaracza - Łódź) , Adrianem Bogaczem (autor muzyki do filmu - zespół Totentanz - Tarnów), Monika Babula (Teatr Lalka - Warszawa)

Niedziela, 22 listopada

18.00
Czarny, 105 min - reż. Dominik Matwiejczyk
Dominik Matwiejczyk, ur.1979 we Wrocławiu. Reżyser, scenarzysta i producent filmowy i telewizyjny, właściciel studia filmowego PARADOX FILM. Za swoje filmy krótkometrażowe dostał ponad 50 nagród, m.in. w Niemczech, Belgii i Estonii. Pracował także jako reżyser serialu PITBULL
Czarny, to pseudonim ok. 30 letniego mężczyzny. Przyjeżdża on po kilkunastu latach nieobecności do swojej rodzinnej wsi z dużego miasta, gdzie pracuje na dobrze płatnym stanowisku. Wyjechał zaraz po ukończeniu szkoły średniej. Wyjazd związany był z przeżyciami młodego wówczas Czarnego po tym jak jego matka załamała się nerwowo po odejściu ojca do innej kobiety i gdy w tajemniczych okolicznościach ojciec popełnił samobójstwo.
UWAGA! Po projekcji spotkanie z reżyserem filmu Dominikiem Matwiejczykiem

20.00
Smutna, 80 min - reż. Piotr Matwiejczyk
Piotr Matwiejczyk - Filmem zajmuje się od 1992 roku. W 1999 roku trafił do Szkoły Filmowej we Wrocławiu, gdzie poznał grupę filmowych zapaleńców, z którymi w 2001 roku założył nieformalną Wytwórnię Filmów Niezależnych Muflon Pictures. >>W 2004 i 2005 roku realizowałem filmy na własną rękę czego przykładem są "O czym są moje oczy” i nagradzane "Homo Father” czy "Świnia”. Rok 2005 to czas kiedy zaczął współpracę z Piotrem Żukowskim. Pierwszym ich wspólnym przedsięwzięciem był film "Beautifull”<<. W roku 2008 powróci do komedii czego efektem jest "Kup teraz”, szalony film o braciach wystawiających swoje dziewczyny na aukcji internetowej.
SMUTNA to opowieść o próbie ratowania rodziny. Paweł przechodzi kryzys wieku średniego. Czuje się coraz bardziej zmęczony pracą i życiem. Ma przed rodziną - żoną Różą i jej córką Mają coraz więcej sekretów. Kiedy widzi, że jego rodzina rozpada się postanawia działać. Zabiera wszystkich na wakacje do Chorwacji. Piękne miejsce i wypoczynek mają posklejać rozpadającą się rodzinę. Jak się okaże na miejscu wszyscy zostaną wystawieni na ciężką próbę. Choroba dziecka i pojawienie się tajemniczej Anny zmieni ich wakacje w koszmar.

Pozostałe informacje

Usłysz wiosnę! Koncert z balladami w Domu Kultury LSM
23 kwietnia 2024, 18:00

Usłysz wiosnę! Koncert z balladami w Domu Kultury LSM

Dom Kultury LSM oraz Szkoła Muzyczna Rytm i Melodia zapraszają na koncert "Wiosenne ballady", który odbędzie się w najbliższy wtorek 23 kwietnia o godzinie 18.00. Wstęp wolny!

VI kadencja Sejmiku dobiegła końca. Była zdecydowanie inna niż poprzednie
Zdjęcia
galeria

VI kadencja Sejmiku dobiegła końca. Była zdecydowanie inna niż poprzednie

57 sesji, w tym także prowadzone w okresie pandemii sesje zdalne, 836 podjętych uchwał, 15 stanowisk i apeli, 365 posiedzeń komisji oraz 787 opinii i wniosków. Dobiegła końca VI kadencja Sejmiku Województwa Lubelskiego.

Alergia. Jak wykryć i jak leczyć

Alergia. Jak wykryć i jak leczyć

Sezon alergiczny w pełni. Jak powinniśmy postępować i jakie są metody leczenia alergii, rozmawiamy z dr n. med. Markiem Michnarem z Oddziału Pneumonologii, Onkologii i Alergologii SPSK nr 4 w Lublinie.

Bogdanka LUK Lublin pożegnała się z halą Globus w wielkim stylu [zdjęcia kibiców]
DUŻO ZDJĘĆ
galeria

Bogdanka LUK Lublin pożegnała się z halą Globus w wielkim stylu [zdjęcia kibiców]

W czwartek kibice Bogdanki LUK mieli ostatnią okazję, żeby w tym sezonie obejrzeć swoich pupili w Lublinie. Drużyna Massimio Bottiego pożegnała się z fanami w bardzo dobrym stylu, bo w pierwszym meczu o piąte miejsce pokonała Trefla Gdańsk 3:0.

W tych trzech gminach mieszkańcy ponownie pójdą do urn

W tych trzech gminach mieszkańcy ponownie pójdą do urn

W powiecie opolskim wyborcza rozgrywka dalej się toczy. Już 21 kwietnia mieszkańcy trzech gmin będą musieli ponownie zadecydować o tym, kogo widzą na stanowisku wójta lub burmistrza.

Rosyjski szpieg żył obok

Rosyjski szpieg żył obok

Paweł K. podejrzany o pomoc w planowaniu zamachu na prezydenta Ukrainy Wołodymyra Zełenskiego, został zatrzymany na terenie województwa lubelskiego - podała dzisiaj, 19 kwietnia w komunikacie Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego

Wisła Grupa Azoty Puławy jedzie na mecz z drużyną swojego byłego trenera

Wisła Grupa Azoty Puławy jedzie na mecz z drużyną swojego byłego trenera

Po porażce z Kotwicą Kołobrzeg Wisła Grupa Azoty Puławy zagra kolejny bardzo ważny mecz w kontekście walki o utrzymanie. W sobotę o godzinie 12.30 podopieczni trenera Mikołaja Raczyńskiego zmierzą się na wyjeździe z Olimpią Grudziądz

Pustki w banku krwi. Pilnie potrzebne te trzy grupy

Pustki w banku krwi. Pilnie potrzebne te trzy grupy

Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa nie przestaje jeździć po województwie w poszukiwaniu dawców. Tym razem, nieocenioną pomocą byłoby podzielenie się krwią z grup A RhD -, B RhD – i 0 RhD-.

Darmowe badanie piersi. Gdzie zaparkuje mammobus?

Darmowe badanie piersi. Gdzie zaparkuje mammobus?

Postawienie szybkiej diagnozy to lepsze rokowania i większa skuteczność leczenia, dlatego tak ważna jest profilaktyka. Mobilne punkty badań znów przejadą przez region i zbadają kobiety pod kątem raka piersi.

Dogrywka w gminach powiatu lubartowskiego. Nie zapomnij o głosowaniu
wybory 2024

Dogrywka w gminach powiatu lubartowskiego. Nie zapomnij o głosowaniu

Już w najbliższą niedzielę 21 kwietnia zdecydujemy w drugiej turze wyborów, o tym kto będzie rządził w naszych małych ojczyznach. W jakich gminach powiatu lubartowskiego tak będzie?

Gdzie mieszkańców powiatu chełmskiego czeka wyborcza dogrywka

Gdzie mieszkańców powiatu chełmskiego czeka wyborcza dogrywka

Część z gmin już wybrała swoich wójtów i burmistrzów. Jednak nie wszyscy mieszkańcy są przekonani, który z kandydatów najlepiej zadba o ich małą ojczyznę. Już 21 kwietnia lokale wyborcze zostaną ponownie otwarte.

Profesor Piotrowski liderem  Konfederacji do Europarlamentu

Profesor Piotrowski liderem Konfederacji do Europarlamentu

- Unia do remontu, von der Leyen do więzienia – takie główne swoje hasło przyjął prof. Mirosław Piotrowski, oznajmiając na konferencji w Lublinie, że Konfederacja wskazała go jako kandydata otwierającego listę do Parlamentu Europejskiego na Lubelszczyźnie

Prezydent Białej Podlaskiej popiera kandydata na wójta. Chwali go za "tradycyjne wartości"
wybory 2024

Prezydent Białej Podlaskiej popiera kandydata na wójta. Chwali go za "tradycyjne wartości"

W gminie Biała Podlaska wyborcza dogrywka. Krzysztof Radzikowski zmierzy się z Konradem Gąsiorowskim. Jednego z kandydatów na wójta poparł właśnie prezydent Białej Podlaskiej.

Święta wojna może przybliżyć MKS FunFloor do srebra. "Stać nas na to, żeby pokazać się z dobrej strony"

Święta wojna może przybliżyć MKS FunFloor do srebra. "Stać nas na to, żeby pokazać się z dobrej strony"

MKS FunFloor w niedzielę o godz. 15 podejmie w hali Globus KGHM MKS Zagłębie Lubin.

Ostatnia sesja Sejmiku. Oni żegnają się z samorządem
Zdjęcia
galeria

Ostatnia sesja Sejmiku. Oni żegnają się z samorządem

W Lubelskim Centrum Konferencyjnym rozpoczęła się ostania w tej kadencji sesja Sejmiku Województwa Lubelskiego. Dla ponad połowy radnych z 33-osobowego gremium dzisiejsze posiedzenie będzie pożegnaniem się z samorządem.

Kalendarz
kwiecień 2024
P W Ś C Pt S N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
Co Gdzie Kiedy - aplikacja mobilna