Kino

Pina w 3D. W kinie Bajka

  Edytuj ten wpis
Dodano: 20 września 2011, 20:07

„Pina” Wima Wendersa w 3D to powód, dla którego dorośli koniecznie powinni pójść na seans kinowy w nowej technologii (23-25.09).

Przez cały weekend (23-25.09), codziennie o godz. 20.30 w lubelskim kinie Bajka (ul. Radziszewskiego 8) można przedpremierowo oglądać jeden z ważniejszych filmów tego sezonu. A na pewno najpiękniejszy film kilku sezonów.

Wim Wenders (autor „Lisbon Story” i „Nieba nad Berlinem”) od lat przyjaźnił się z Piną Bausch, legendarną niemiecką tancerką i choreografką, reformatorką tańca współczesnego, współtwórczyni słynnego Tanztheater Wuppertal. Od lat oboje zastanawiali się jak przenieść na ekran spektakle, tak by nic nie tracić nic z ich urody. Tak by rejestrować detal gestu i głębię scen.

Gdy Wenders poznał możliwości, jakie daje technika 3D uznał – kręcimy. Niestety Pina zmarła w 2009 roku i trwający 100 minut film jest wspomnieniem o niej. Wypowiedzi tancerzy Wenders połączył z fragmentami spektakli zainscenizowanymi w przestrzeni miejskiej.

„Pina” jest podawana za przykład filmu, w którym trójwymiarowa technologia została wykorzystana w celu innym niż zwyczajowo to się dzieje w komercyjnych produkcjach kierowanych do młodych i bardzo młodych widzów. Jeśli ktoś nigdy nie widział niczego w okularach – „Pina” jest dobrym debiutem. Nawet dla osób, które nie znają pojęć „teatr tańca” i „Tanztheater Wuppertal”.

Bilety kosztują 20 i 16 zł.
agdy
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna