Kino

Plenerowe Kino Perła. Repertuar 29 czerwca - 3 lipca

Dodano: 27 czerwca 2016, 15:03
Autor: Damian Drabik

fot. kadr z filmu "2001: Odyseja Kosmiczna"
fot. kadr z filmu "2001: Odyseja Kosmiczna"

Przed nami kolejny tydzień z plenerowym Kinem Perła. Projekcje odbywają się codziennie po zachodzie słońca, około godz. 21 na ulicy Bernardyńskiej 15.

Startujemy w środę, 29 czerwca. Na początek organizatorzy proponują „Persepolis” – francuską animację obrazującą wspomnienia Marjane Satrapi, której dzieciństwo przypadło na okres rewolucji islamskiej w Iranie. W czwartek z kolei zobaczymy eksperymentalny „Holy Motors”.

W piątek, 1 lipca obejrzymy kolejną odsłonę przygód Pana Hulot. Tydzień temu mogliśmy oglądać naszego bohatera "wśród samochodów", teraz z kolei zobaczymy "Wakacje Pana Hulot". To rzecz dla koneserów klasycznego francuskiego humoru. W rolę tytułową wciela się legendarny Jacques Tati.

Drugiego dnia weekendu w ramach cyklu "Auto-Moto-Train" odbędzie się projekcja filmu "Pociąg" w reżyserii Jerzego Kawalerowicza z Lucyną Winnicką, Leonem Niemczykiem i Zbigniewem Cybulskim w rolach głównych. Ta kultowa produkcja opowiada historię Jerzego i Marty, którzy podróżując tym samym pociągiem trafiają do jednego przedziału. Oboje pragną samotności, ale udaje im się znaleźć wspólny język.

Na koniec weekendu organizatorzy szukują prawdziwą perełkę. Zobaczymy słynną 2001: Odyseję Kosmiczną Stanleya Kubricka. Monumentalne dzieło po dziś dzień wzbudzające zachwyt, to jeden z najwybitniejszych filmów fantastycznych w historii kina. Składa się z trzech luźno powiązanych ze sobą elementów. Akcja pierwszego epizodu rozgrywa się w czasach prehistorycznych, drugi opisuje odkrycie na Księżycu tajemniczego monumentu, a trzeci opowiada o zagrożonych przez zbuntowany komputer kosmonautach.

Czytaj więcej o: kino kino Perła
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna