Kino

Pokaz przedpremierowy filmu "Zerwany Kłos" w Kinie Bajka

Dodano: 10 lutego 2017, 16:42
Autor: Damian Drabik

fot. materiały dystrybutora
fot. materiały dystrybutora

W sobotę, 11 lutego o godz. 10 w lubelskim Kinie Bajka (ul. Radziszewskiego 8) odbędzie się specjalny, przedpremierowy pokaz filmu "Zerwany Kłos", opowiadający o męczeńskiej śmierci bł. Karoliny Kózkówny.

Trwa I wojna światowa. Carskie oddziały panoszą się w okolicach Tarnowa. 16-letnia Karolina Kózkówna, ponosi śmierć męczeńską w obronie wiary. Jej ojciec obwinia się za śmierć ukochanej córki. Dzieje bohaterów dopełnia Teresa, która nosi w sercu tajemnicę o gwałcie zadanym przez kozaka.

W rolach głównych wystąpili m.in. Aleksandra Hejda (bł. Karolina Kózkówna) i Dariusz Kowalski (Jan Kózka), Witold Bieliński, Magdalena Michalik, Paweł Tchórzelski i Zuzanna Lipiec.

Twórcami filmu są studenci i absolwenci Wyższej Szkoły Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu. Za scenariusz i reżyserię odpowiada Witold Ludwig.

– Wszystkich nas łączy pragnienie nowej ewangelizacji świata poprzez kulturę, w tym także poprzez film. Mamy świadomość ogromnej potrzeby kształcenia i wychowania młodzieży w duchu tradycji narodowej, pielęgnowania polskości, a także rozwoju świadomości obywatelskiej i patriotycznej - twierdzą twórcy filmu.

Bilety na wydarzenie kosztują 16 i 18 zł.

Czytaj więcej o: kino film kino Bajka Zerwany Kłos
Użytkownik niezarejestrowany
(1) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (10 lutego 2017 o 17:06) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Bardzo dobry film
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (1)

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna