Kino

Projekcja filmu „Iris” i spotkanie z grafikiem w Warsztatach Kultury

Dodano: 23 listopada 2015, 11:53
Autor: Damian Drabik

kadr z filmu "Iris"
kadr z filmu "Iris"

Warsztaty Kultury zapraszają na kolejne spotkanie, będące częścią cyklu „Patterns of Europe 2015”. W czwartek, 26 listopada o godz. 17 odbędzie się pokaz filmu „Iris” oraz spotkanie z grafikiem Marcinem Wichą.

Projekt Patterns of Europe to próba zapoczątkowania w Lublinie dialogu pomiędzy kulturą ludową a nowoczesnym projektowaniem. Organizatorom zależy na wypracowaniu takich działań, które będą korzystne dla obu sektorów. W ramach projektu odbywają się warsztaty, prezentacje oraz spotkania ze specjalistami.

O godz. 17 rozpocznie się pokaz filmu „Iris” w reżyserii Alberta Mayslesa. Jest to dokumentalna opowieść o modzie, kreatywności, ale także energii drzemiącej nawet w kobiecie w podeszłym wieku, jaką jest 93-letnia Iris, ekspertka w dziedzinie stylu. - Dokument portretuje kobietę, której entuzjazm względem mody, sztuki i ludzi jest życiowym pożywieniem i przypomina nam, że ubiór, a nawet samo życie, to nic innego jak eksperyment – twierdzą organizatorzy.

Po projekcji, około godz. 18.30, rozpocznie się spotkanie z grafikiem Marcinem Wichą, autorem książki „Jak przestałem kochać design”. Jego teksty ukazywały się między innymi w „Autoportrecie”, „Literaturze na Świecie” i „Tygodniku Powszechnym”. Przez kilka lat publikował cotygodniowe rysunkowe komentarze w „Tygodniku Powszechnym”. Współpracuje z „Gazetą Wyborczą” i „Charakterami”.

Wstęp na wydarzenie jest wolny. Pierwszeństwo mają osoby zarejestrowane poprzez formularz na stronie Warsztatów Kultury.

(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna