Kino

Przegląd filmów klasy B. Dziś Toksyczny Mściciel

Dodano: 7 lipca 2015, 07:55

"Toksyczny mściciel"
"Toksyczny mściciel"

Niskie budżety, absurdalne dialogi, kiepskie aktorstwo, kosmici, potwory, fabuła nie trzymająca się kupy, a także zaangażowanie i pasja autorów, to tylko niektóre cechy wspólne najgorszych filmów w historii kinematografii światowej. Przegląd filmów klasy B Najlepsze z Najgorszych vol. 2 trwa w Centrum Kultury w Lublinie.

7.07 / wtorek/ godz. 21:30
Toksyczny Mściciel, reż. Michael Herz, Lloyd Kaufman

czarna komedia, horror/USA/1984
82 min.
Sprzątacz w klubie sportowym, wieczny nieudacznik, w starciu z beczką chemikaliów przeobraża się w monstrum, które zaprowadza nowy porządek w zdegenerowanym miasteczku. Najbardziej popularny film wytwórni Troma, specjalizującej się w kinie klasy B. Pełen erotyki i przemocy obraz zajmuje czołowe miejsce w kanonie filmów kultowych.
18+
Uwaga! Film zawiera drastyczne sceny.

8.07 / środa/ godz. 21:30

Cannibal! The Musical, reż. Trey Parker
czarna komedia, musical/USA/1993
95 min.
18+
Grupę górników dotyka tragedia podczas długiej i trudnej wędrówki w poszukiwaniu złota. Z czasem jeden z bohaterów zostaje oskarżony o kanibalizm. Ogromny atut filmu to niewiarygodnie wręcz absurdalna fabuła. Ten jedyny w swoim rodzaju musical stworzyli twórcy serialu South Park, w głównej roli sam Trey Parker.

9.07 / czwartek/ godz. 21:30
Kosmiczne projekcje 3000, reż. Jim Mallon

komedia, science-fiction/USA/ 1996
73 min.
Szalony naukowiec, znęca się nad załogą stacji kosmicznej. Ekipę zmusza do oglądania najgorszych filmów świata, co ma doprowadzić ich do szaleństwa. Uczony i dwa robociki wbrew własnej woli zostają widzami „This Island Earth”, amerykańskiej superprodukcji science-fiction z lat 50-tych, którą na bieżąco komentują.

Źródło: materiały prasowe

Czytaj więcej o: kino Centrum Kultury w Lublinie
Gość
(1) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (7 lipca 2015 o 09:49) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
W "The Big Gang Theory", Penny gra w filmie klasy B lub nawet C, pt. "Seryjny Malpiciel" lub cos w tym stylu. To musi być niezły gniot.
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (1)

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna