Kino

"Pulp Fiction" otworzy majowy cykl DKF Benshi

Dodano: 9 maja 2016, 13:25
Autor: Damian Drabik

"Pulp Fiction"
"Pulp Fiction"

W czwartek, 12 maja o godz. 18 w sali kinowej Centrum Kultury w Lublinie rozpoczniemy majowy cykl filmowy Dyskusyjnego Klubu Filmowego. Na początek cyklu "Nie po kolei" organizatorzy proponują najsłynniejszy film Quentina Tarantino - "Pulp Fiction".

Płatni mordercy Jules i Vincent, dostają zlecenie, by odzyskać z rąk przypadkowych rabusiów tajemniczą walizkę bossa mafii. Ponadto na czas nieobecności gangstera w mieście Vincent musi zaopiekować się jego żoną – Mią. Bohaterowie wpadają po uszy, gdy przypadkowo zabijają zakładnika. Tymczasem Butch – bokser, który otrzymał dużą sumę za przegranie ustawionej walki – wygrywa pojedynek. Los Angeles staje się od tej chwili dla niego za małe.

"Pulp Fiction" to film, którym Quentin Tarantino wprowadził postmodernistyczne kino na nowy poziom. Pozbawiony wyraźnej fabuły, jedności czasu, miejsca i akcji, nostalgiczny, stanowiący wyraźny pastisz gangsterskich produkcji - taki jest ten obraz, który dziś już urósł do rangi kultowego, jeśli nie legendarnego.

Prelekcję wygłoszą i dyskusję poprowadzą Joanna Gładysz i Krystian Drozd. Wstęp wolny

(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna