Kino

"Pusher" w Warsztatach Kultury

  Edytuj ten wpis
Dodano: 9 maja 2013, 11:38
Autor: Kmo.

Miasto movie//Miasto w zagrożeniu
Miasto movie//Miasto w zagrożeniu

W środę (15 maja) o godz. 19.00 w Warsztatach Kultury (ul. Grodzka 5a) odbędzie się kolejny pokaz z cyklu "Miasto movie//Miasto w zagrożeniu”. Tym razem widzowie zobaczą film "Pusher” w reżyserii Nicolasa Windinga Refna.

Miasto, jako przestrzeń do życia i działania człowieka, od zawsze skupiało w sobie cały szereg mikrospołeczeństw, ludzi przynależnych do różnych wspólnot, kast, subkultur czy innych zbiorowości. W tym cyklu pokazane jest miasto w kryzysie, w pewnym "odwrocie” moralnym. Miasto, które poza swoją magią i atrakcjami, kryje też własne problemy czy dramaty.

Z miast wymarzonych, baśniowych odbiorca przenosi się do miast pulsującego niepokoju, nocnych mar i nieuchronnego końca.

"Pusher” – to pierwsza część trylogii osadzonej w półświatku mafijnym Kopenhagi. Właśnie tam działa Frank, narkotykowy dealer, a zarazem główny bohater tej opowieści. Wokół niego i jego problemów ze spłatą mafijnego długu, nakreślona jest główna oś akcji filmowej.

Drugim planem dla tej historii jest z kolei cała galeria kryminalnych postaci oraz wątków z nimi związanych, a tłem całości mroczna, niebezpieczna, ale także hipnotyzująca i fascynująca Kopenhaga.

Zapowiedzi wydarzeń z regionu znajdziesz na strefaimprez.pl
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna