Kino

Repertuar kina Perła (24.07-4.08)

  Edytuj ten wpis
Dodano: 22 lipca 2013, 13:34

Od środy do niedzieli od godz. 21 bezpłatne projekcje w browarze Perły przy ul. Bernardyńskiej w Lublinie. Wstęp wolny.

24.07 (środa) ŁÓDZKA SZKOŁA FILMOWA

W środy emitowane są etiudy i filmy krótkometrażowe studentów i absolwentów łódzkiej Szkoły Filmowej. Będzie to okazja, by poznać twórczość filmową młodego pokolenia. W tym roku najsłynniejsza szkoła filmowa w Polsce obchodzi 65. urodziny.

25.07 (czwartek) Inwazja barbarzyńców

Reżyseria: Denys Arcand

Rémy trafia do szpitala. Jako pierwsza, przy łóżku pięćdziesięciolatka zjawia się jego była żona, Louise. Namawia ich syna, Sebastiena, mieszkającego na stałe w Londynie, by przyjechał i odwiedził ojca. Sebastien waha się - od lat nie rozmawiał z ojcem i nie czuje, by łączyło ich coś szczególnego. Ulega jednak namowom matki i wsiada w samolot do Montrealu. Po przyjeździe gra rolę dobrego syna i staje na głowie, by ulżyć ojcu w ciężkiej chorobie. Odświeża stare znajomości i kontakty. Zwołuje wesołą bandę ludzi, których w przeszłości spotkał na swej drodze Remy: krewnych, przyjaciół, byłe kochanki.

26.07 (piątek) Kuzyni

Reżyseria: Daniel Sanczez Arevalo

Dzieci budują w sobie zupełnie inny obraz rzeczywistości, niż dorośli. Biorą świat takim, jaki jest. Dorastaniu towarzyszą paradoksy: dzieci chcą być dorosłymi a dorośli dziećmi. Kiedy Diego zostaje porzucony w przeddzień swojego ślubu, jego kuzyni – kobieciarz Julian i hipochondryk Jose Miquel – spieszą z ratunkiem. Zabierają go do miejsca, gdzie spędzali wakacje jako dzieci. Wciąż mieszka tam Martina, pierwsza miłość Diego. Ten, mając nadzieję, że uda mu się rozpalić stary płomień nowym blaskiem i przy okazji zapomnieć o traumie stara się wszelkimi sposobami zdobyć względy Martiny.

27.07 (sobota) Londyński bulwar
Reżyseria: William Monahan

Mitchell po trzech latach wychodzi z londyńskiego więzienia i próbuje zerwać z przestępczą przeszłością. Na jego drodze pojawia się samotna i piękna aktorka Charlotte, żyjąca w blasku fleszy paparazzich. Niełatwo im będzie zacząć nowe życie, zwłaszcza że o Mitcha wkrótce upomni się świat kryminalnego podziemia, z bezwzględnym gangsterem Gantem na czele.

UWAGA!
Tego dnia w Lublinie zostaną wyświetlone filmy "Bomb It 2” oraz "1UP” w ramach festiwalu graffiti Meeting of Styles.

28.07 (niedziela) Zejście 2

Reżyseria: Jon Harris

Jako jedyna z szóstki dziewczyn ocalała z masakry Sarah trafia do szpitala. W wyniku przebytej traumy kompletnie nie pamięta co się stało i nie jest w stanie wytłumaczyć policji skąd wzięła się krew przyjaciółki na jej ubraniu. Zdezorientowana i nieświadoma czyhającego pod ziemią niebezpieczeństwa, zgadza się powrócić wraz z ekipą ratunkową do jaskini.


31.07 (środa) ŁÓDZKA SZKOŁA FILMOWA

W środy emitowane są etiudy i filmy krótkometrażowe studentów i absolwentów łódzkiej Szkoły Filmowej. Będzie to okazja, by poznać twórczość filmową młodego pokolenia. W tym roku najsłynniejsza szkoła filmowa w Polsce obchodzi 65. urodziny.

01.08 (czwartek) Hannibal. Po drugiej stronie maski

Reżyseria: Peter Webber

Młody Hannibal podczas II wojny światowej w szokujących okolicznościach traci rodziców oraz siostrę. Ucieka z rodzinnej Litwy zajętej przez komunistów i dociera do Francji. Na miejscu spotyka niezwykłą Lady Murasaki, która wprowadza go do świata nienagannych manier, wyrafinowanej sztuki i nie tylko. Rozsmakowany w muzyce klasycznej i książkach, młody Hannibal niespodziewanie poczuje smak zepsutego dzieciństwa, smak siostry.

02.08 (piątek) Dyktator

Reżyseria: Charles Chaplin

W pewnym kraju władzę obejmuje dyktator Adenoid Hynkel. Próbuje wycisnąć pieniądze od bankierów żydowskich. Kiedy ci mu odmawiają, rzuca swych siepaczy na biedotę żydowską. Prześladowania dotykają Charliego, golibrodę żydowskiego. Jego zakład zostaje spalony, a on sam trafia do obozu koncentracyjnego. Po jakimś czasie ucieka jednak przebrany w mundur. Tymczasem Hynkel beztrosko poluje na kaczki. Przypadek sprawia, że dyktatora aresztuje policja. Jego miejsce zajmuje Charlie.

03.08 (sobota) Gorączka złota

Reżyseria: Charles Chaplin

Akcja rozgrywa się na Alasce wśród poszukiwaczy złota. Charlie jest jednym z nich. Jego przyjaciel, Jim, znajduje żyłę złota. Jednak radość z odkrycia trwa krótko - uderzony w głowę traci pamięć. Tymczasem Charlie zakochuje się w piękności z baru. Umawiają się na kolację w jego domku. Charlie trudzi się jednak na darmo. Dziewczyna nie przychodzi.

04.08 (niedziela) Mechanik

Reżyseria: Brad Anderson

Trevor Reznik, mechanik, nie może spać... od roku. Totalne zmęczenie doprowadziło do wstrząsającego pogorszenia się jego stanu zdrowia. Niepewny niczego popada w przytłaczającą paranoję oczekując w napięciu czegoś złego.

Wstęp na wszystkie seanse jest bezpłatny

  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna